Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

ADCOM GDC-575 SM

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
1.9 MB
Page
56
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar adcom manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
ADCOM GDC-575 SM service manual (1st page)
Preview of ADCOM GDC-575 SM [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
ADCOM GDC-575 SM service manual (2nd page)
Preview of ADCOM GDC-575 SM [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    ADCOM GDC-575 GDC575 GDC 575
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Sony ST-V710L tuner - automata hangolás nem működik
Sziasztok Mesterek! A címben szereplő tuner FM sávon elvileg automatán is hangol, de ez nem teszi. Mikor kb. 3 éve szereztem, akkor még jó volt, de nem nagyon használtam és most szembesültem a problémával. A kijelzett frekvencia szépen emelkedik, de nem talál állomást. Ha kézi módban beállítom valamelyik adóra, akkor szól (talán kicsit halkan, de zajmentesen), de a "Tuned" ill. "Stereo" jelzések ekkor sem világítanak. Mintha gyengének érzékelné a jelet. (Kábel hálózatról próbálom, ahol egy Yamaha házimozi erősítő vagy 15-20 adót megtalál.) Rajza itt található: http://elektrotanya.com/sony_st-v710l.pdf/download.html A PLL és a KF körben átforrasztottam minden alkatrészt, az elektrolit kondikat egyesével kiszedtem és ESR-re ill. kapacitásra is mind jónak mérem. Az FM tuner megkapja a 16V-ját, ahogy kell. A PLL IC-n, de főleg a KF IC-n durva eltéréseket mértem a rajzhoz képest. Mellékelem a táblázatot. (Ahol 3 érték van, azok FM, MW, LW sávokon mért értékek.) Rádiókhoz (is) elég láma vagyok, hogyan tovább? Szerk: Az átforrasztáskor sikerült elkövetnem egy műhibát. Az IC 15. és 16. lábait összefolyattam. Ezt megszüntetve mások a mért értékek, de a hiba fennáll. (Hiszen azért forrasztottam át, mert hibás volt) Az értékeken látszik, hogy pontosan az FM sávon vannak a durvább eltérések. Üdvözlettel: Gyula
Digitális (Coaxial) audio átvitelhez NEM 75 ohm-os kábel, hanem 50 ohm-os? LEZÁRVA!!!
Hello! Egy strandon kell majd hangosítanom, de elég rosszul találta ki a vezetőség az elhelyezkedést, így a medence egyik oldalán lennék én a DJ-pulttal, míg a hangfalak a medence másik oldalán lennének. Az nem opció, hogy 2x 30-50m-es hangfalkábelt húzzak valahogy a levegőben, mert nagy a veszteség és nincs is kábelem ennyi itthon, ebben a vastagságban (4mm), ráadásul 25m majdnem 10e Ft. Rádiós átvitel nem opció, mert zavaros, nem elég dinamikus és plusz 1 hibaforrás. Egyetlen opció maradt, hogy a digitális jelet viszem át az erősítővel együtt a medence túloldalára, így egyetlen jel-vezetéket kell csak valahogy a medence felett áthúzni. Viszont standard (75 ohm) antenna kábelből csak néhány méteres darabok vannak itthon... de ellenben van több hosszú 50 ohm-os (rádióamatőr) vezetékem. Rövid távon (1-2m) a sima árnyékolt audio kábel (RCA) is jó volt átvitelnek (1 méter hosszban még az árnyékolás-sérült is működött), de hivatalosan 75 ohm-os kell hozzá. 50-70 méterre még használható lenne az 50 ohm-os, vagy ekkora távon már ragaszkodni kell a szabványhoz? Tudom itthon is ki tudom próbálni és hamarosan meg is teszem, de attól, hogy átmegy épp most a jel, nem fogom tudni, hogy stabil-e, vagy épp határeset, ezért kérdezem meg inkább itt. Tehát nem a szabályok érdekelnének, mert mint írtam, azt már ismerem, inkább csak az, hogy a szabály mennyire léphető át... és olyan ember tanácsára vagyok kíváncsi, aki nem csak elméletben, hanem a gyakorlatban is "lazított" már így a szabályokon. 44,1kHz sztereó jelről van szó, tehát nem "sok pont 1", nem 96 kHz, csak szabvány CD minőség. Okafogyottá vált a dolog, meggondolta a vezetőség és inkább az egyik medence sarkára állít fel színpadot, így egy helyen marad a technika, a hangfalakat kell csak messzebb vinni.
Taya DP-510
Az címben szereplő lemezjátszóhoz hangszedő beállító sablont keresek! Nyomtatható változat is érdekel.
Grundig aktiv box aktív hangfal automatikus bekapcsolásának átalakítása?
Sziasztok! Van egy kis gondom Grundig aktiv box 50 típusú hangfalaimmal. A hangfal végfokai csak egy bizonyos szintű bemenőjelre kapcsolnak be, hogy feleslegesen ne fogyasszanak áramot, jel nélkül kb. 5 perc után kikapcsolnak (a két doboz meglehetősen jó együtt futással teszi ezt). Ez a szint normál körülmények között elegendően alacsony, de esténként én már csak nagyon halkan szeretek zenét hallgatni, ilyenkor rendszerint ki szoktak kapcsolni a hangfalak, ilyenkor állandóan játszani kell a hangerőszabályzással, mivel a bekapcsolási küszöbszint nagyobb, mint a benntartási szint. Ezt a problémát szeretném megoldani, mégpedig a bekapcsoló áramkör érzékenységének növelésével. Kapcsolási rajz vonatkozó részlete A fokozat bemenete a hangfal bemenő buffere (~egységnyi erősítés) után van közvetlenül, 9,5V DC előfeszítést kap. A probléma már régóta foglalkoztat és régen volt egy kósza ötletem, hogy a D2,D3 diódát kicserélem germániumra és a kisebb nyitófeszültség majd mindent megold, de ettől semmi nem lett jobb, csak rosszabb, mert a germánium dióda nagyobb visszárama miatt az egyik hangfal igen sűrűn kezdett kikapcsolgatni (és a bekapcsolási szint egy fikarcnyit sem csökkent) Némi tanulmányozás után most arra jutottam, hogy valószínűleg az R32 (1MOhm) ellenállás csökkentésével lehetne a problémát orvosolni (esetleg R17, R18 változtatásával?), de megerősítést (vagy ellenérvet, illetve tanácsot) kérek, mert az áramkör szerelése amúgy elég nagy meló (nehéz hozzáférni), szóval ha még egyszer kiveszem, akkor szeretnék már biztosra menni.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce