Sziasztok. A mai napon szétbontottam a mosógépünket mert csapágyas lett. Sajnos a külső műanyag dob össze van hegesztve, nem bontható. Valaki tudna megoldást arra hogy ha szétvágom hogyan lehetne összerakni? Valaki csinált már ilyet? Mi erre a hibára a megoldás? Gondoltam rá hogy sok helyen átfúrom és összecsavarozom. De a dob mindkét felén van nagy és nehéz súly betonból. Félek hogy a csavarok nem tartanak annyira mint a hegesztés. Minden tanács és segítség jól jönne. Szeretném megjavítani a gépet. Köszönöm.
Sziasztok!
Kb.fél éve vásárolt a barátom egy Ariston avf 109 s típusú elöltöltős mosógépet.
Eljött hozzám, hogy a mosógép programja megőrült ugyanis 30 perces progit két óráig teker és nem hajlandó centrizni. Ismeri valaki ezt a típust?
Bármilyen megoldás érdekelne esetleg kapcsolási rajz,ha létezik hozzá.
Előre is köszönöm! Isti
Üdv !
A nevezett random kikapcsolással érkezett. Kikapcsolt menet közben és nem indult, nem lehetett újra indítani. Tápgondja volt,most működik -18 fokra (Eco) ra van állítva, már- 25 fokon áll de nem áll meg.Hibát nem ír ki ventilátorok mennek ajtónyitást érzékeli. Elvileg ha érzékelőhibás jeleznie kéne, de nem teszi. Mi okozhatja? Köszönöm a figyelmet!
Szervusztok!
A panel alapján bizonyosra vehető, hogy a gazda igazat mondott, miszerint egyszer csak megállt, lecsapva a kismegszakítót. Normál, átlagos töltettel (nem szőnyeget mosott). IGBT-k mint lábon száradt erdő, a meghajtók kalapot emeltek titkosítva kilétüket, s egy-két ellenállás ( 82Ω, 22Ω, 120Ω, stb.) is veszett. Motort kivettem amit tudtam mértem, értékek a kép szerint. Tacho jel van. Vajon miért e pusztulat?
Előre is köszönöm a segítő tanácsokat.
Üdv, Bencsik György