Üdvözlök mindenkit.
Hozzájutottam 2 orosz analóg multiméterhez amiket szeretnék szükség esetén használni. Sajnos egyik sem működik megfelelően,amin nem is csodálkozom,hiszen miután szétszedtem őket azonnal láttam megégett ellenállásokat. Sajnos egyikhez sem találtam kapcsolási rajzot,így az lenne a kérésem ha esetleg valakinek volna rajza vagy ugyanilyen szerkezete és belekukkantana az értékek leolvasásához és megosztaná velem azt megköszönném.
Köszönöm előre is.
Tisztelt Kollegák / Sziasztok!
Hétvégén egy bolhapiacon vettem egy bontatlan új elég profinak tünű utp tesztert ha jó lett volna akkor az ár is jó lett volna. de igy elég drága volt ha nem tudom megcsinálni
hibajelenség: Elemet teszek rá vagy tápot dugok rá akkor bekacsolásnál 2mp ig van kép majd halványul és kikapcsol. azonnali ujra bekapcsolásnál ez az idö már csak a fele. 3-4 probálkozás után már semmi az lcd és a háttérvilágitás is csikosodik majd kikapcsol.
Labortápra kötve 1amper körül ránt be ami iszonyat sok egy multiméternél.
szétszedtem. nem láttam semmi hibát. a táp körüli részt megfujtam izopropyl alkoholla ahol abban a pillanatban elö is került a ludas egy számomra totál ismeretlen alkatrész volt ennyi volt ráirva
(U6 szitázással a penelon) az alkatrészen pedig egy (△GHW) jelölés van. ez az alkatrész forr iszonyatossan. a melegedés azon az oldalon ahol a 2 láb van kb 1-1 mm-ert megy odébb a vezetősáfon. tovább és más alkatrész nem melegszik.
Szeretnék kérni segitséget az alkatrész beazonositéásában illetve hogy mi lehet ez és mivel tudom helyetesíteni
(SMD szint nem az én világom igy kérném gyegyós modon megfogalmazni a válaszokat :) )
Elöre is nagyon szépen köszönöm a segítséget
Boldog Újévet kívánok Mindenkinek !! Van nekem egy TR0614 sinus generátorom. Azóta is rossz mióta megvettem . Megállapítottam hogy az M6 alaposzcillátor nem működik az előírásoknak megfelelően. Az 1200 és az 1440 Mhz-es rész nem működik.Azt szeretném megtudni ,hogy van -e valaki aki ilyet már javított, vagy rendelkezik-e ilyen komplett műszerrel amit már " kiselejteztek ". Az a legnagyobb bajom ,hogy a frekimérőm sem tud 500 Mhz -től többet mérni. Minden szervizkönyvem megvan hozzá ,és addig nem nyugszom még megnem javítom.Ha valaki tud kérem segítsen.!! Előre is köszönöm ! Fantomas53 .
Sziasztok!
Tegnap meghalt a HM 507-es szeretett oszcilloszkópom. A képernyő él, az adatok, beállítások láthatóak, de nincs meg a vizszintes "vonal". Talán az időalap halt meg? Tegnap még működött délelőtt, kikapcsoltam, délután bekapcsoláskor már jelentkezett a hiba. Tudna valaki tanácsot adni? Vagy volna, aki ért hozzá, és megjavítaná? Korábban már sok hónapja (talán éve is) az Y1 sugár is meghalt, de a másik megbízhatóan működött, egészen idáig. Teszek fel képet is az előlapról.
Köszönettel:
Attila