Bár nagyon nincs ínyemre ez az eljárás, az elmúlt időszakban tapasztalt minősíthetetlen megnyilvánulások miatt a következő tagok a továbbiakban is kerüljék el ezt a topikot!
decoders, Jaca, vadmalacka, varga jano
A névsor bővülhet.
2020. 04.25. 11:02
A névsor bővítve mindigehes -el. 2020.10.01. 19:50
A névsor bővítve uniman -al. 2020.11.12. 09:12
-
-
Üdv a címben szereplőknek! (Kérném komolyan venni a megszólítottak körét.)
Sajnálatos körülmények okán a címben szereplők dolgát rendkívüli módon megnehezíti a gyártó dokumentációinak nem kis részének nem éppen immár felelősségteljes kezekbe jutása. Feltéve ha még egyáltalán megvan az a "kétszekrénnyi" anyag.
Ezen oldal Wanted doboza nem igazán hatékony ez ügyben. Ezért az ilyen kereséseket lehetne ide gyűjteni, akár az ilyen témájú topiknyitásokat is ide áthelyezve.
Guest
-
-
Részemről a következő gép dokumentációja érdekelne:
SWEEP INDICATOR AND MAINFRAME TR0916/Q126
benne a: DUAL AMPLIFIER UNIT TR-4780/Q108 fiókkal.
Szevasztok!
Fenti generátoromat sikerült egyszer-kétszer lerántanom a polcról. Nem biztos, hogy attól, de a következő hibát
produkálja.
A videó kimenete hibátlan. A VHF csatornákon működik. Tovább kapcsolva az UHF csatornák elején már nincs
RF kimenő jel.
Arra gondoltam, hogy az UHF oszcillátor nem működik. Kicsit belenézve, méregetve, kiderült, hogy az UHF oszcillátora "rendszertelenül" kap hangoló feszültséget.
Ha a 10x kapcsolót kettesre állítom, már nincs hangoló feszültség. Ha tovább tekerem, az ötös- hatos állásnál
megjelenik, és korrekt frekvencián, (csatornán) működik. Ha a 10x kapcsolót visszafelé léptetem, működik még a hármas állásban is, de a kettesnél ismét megszűnik a hangoló feszültség.
Remélem sikerült érthetően leírnom a jelenséget.
Kérdezem a tapasztalt kollégákat, hogy mi lehet a fentiek oka, esetlegesen a dekád kapcsoló okozhat-e ilyen hibát? Hogyan tudom ezt leellenőrizni? Természetesen semmi kontakt hiba, "folytonossági hiány", mechanikus
sérülés. nem tapasztalható.
Mivel tudomásom szerint több Kolléga is dolgozott a HTSz-ben, vélhetően e téren nagy tapasztalattal bírnak.
A műszerem megjavításához kérem a segítségeteket.
üdv
Dr.Távadó
Helló ! Egy kis segítséget kérnék a címben megjelölt gép javításában.
Sikerült kukáznom egy HTSZ TR-0841/R080 típusú műszert. A gép kiválóan működik az RF generátor rész kivételével és ezt szeretném megjavítani. Az RF generátor rész 30-31 MHz, 40-42 MHz, 113 MHz és 298 MHz-en ad ki jeleket, az arcán levő csatornaváltó állásától függetlenül.
Olybá tűnik, mintha a szintézer nem menne, vagy a hangoló varikapok nem kapnának hangoló feszültséget, esetleg valami miatt a gép arcán levő csatornaváltó adatai nem jutnának el a szintézerbe. Akárhogy is, a fentebb megjelölt frekvenciák kivételével a gép nem ad ki RF jelet. Ahol viszont van vivő, ott a kimeneti jel szintje állandó nagy jel, az Attenuatorral változtatható a szintje.
A jó a rosszban talán csak annyi, hogy valami infó csak eljut az RF oszcillátorig, mivel a csatornaváltó minden állásában van valamilyen frekvenciájú kimeneti jel, mindig UGYANAZ, UGYANABBAN a csatornaváltó állásban ! Tehát, pl. a 00-ás csatorna állásban mindig 30,19 MHz a vivő frekvenciája, még ha ég és föld összeér, akkor is.
Minden csatornán szép, egészséges, stabil nagy szintű a kimeneti jel. Nem változik, nem imbolyog, nem lesz máskor ugyanabban a csatorna állásban más értékű.
A 30-31 MHz és a 40-42 MHz-es frekvenciák mellett vannak felharmonikusok csökkenő jelszinttel további frekvenciákon, de a 113 MHz és a 298 MHz-nél nincsenek !
A gép egy EPROM-ból veszi az adatokat az egyes csatornákhoz. Ezek az adatok bemennek gépbe, valószínű valami előosztóba, PLL-be és aztán az EPROM-ból kiolvasott adatok alapján a céláramkör meghatároz valami osztásarányt vagy valami, vagy megy valahova. Az EPROM tartalmát leellenőriztem, az az innen a Tanyáról letölthető gépkönyvben levő tartalommal megegyezik. A biztonság okából magam is beírtam ugyanazokat az adatokat egy file-ba pozícióhelyesen és a file-t beleírtam egy üres EPROM-ba. Azzal az újonnan vésett EPROM-mal is tökugyanúgy viselkedik a műszer. Nincsenek a csatornákon a gépkönyvben megjelölt frekvenciájú RF jelek, csak az a három-négy frekvencia, amit az elején írtam.
Legelőször is, keresek egy tisztességes gépkönyvet (NEM AZT az orosz nyelvűt, ami itt van a Tanyán), ami magyarul vagy legalább angolul tárgyalja a gép működését. Meg szeretném érteni. A gépkönyvben legyenek benne legalább azok az információk, hogy mely pontokon mit kell mérnem. Nagy segítség lenne az is, ha bárki innen a Tanyáról tudna nekem egyébként HASZNÁLHATÓ ötletekkel szolgálni a javítást illetően. A géppel legalább azt szeretném elérni, hogy az RF rész a csatornaváltó állásaitól függően csináljon valamit. Azzal már bentebb leszek a hiba feltárását illetően. Szeretném megjavítani, mert amúgy egy jópofa kis műszernek látszik.
Köszönöm a segítséget. A mellékelt fotón a kérdéses műszer van rajta.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
A mellékelt képen látszik tápegység (fiók) HT tr9181 / dt102. Ha valaki tudna esetleg bekotési rajzot küldeni róla sajna nem találom sehol.
Előre köszönök minden hozzászólást, segitséget. Esetleg milyen más oldalon kereshetek emg-s rajzok után?
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Ne töröld ki a moderátori beírást!