szervusztok
D16 sasszi,
ezt a tvt javitom,de mindig kieg a BU508A sortranzisztor,illetve csak akkor,ha nemerkezem kikapcsolni,...pedig nem is melegszik tul,a 141 volt is rendben,a sordiodak nem vezetnek,a kapacitasok 9n1,22n,2200pf az is megfelel,...a 4MHZ rezonal,a DPU2553 kimeneten a sorfrekvencia...mintha megegyezne szinte tokeletes meander,es megis,ha sortranzisztorral bekapcsolom,megvan a kep-a sorfrekvencia magas,tehat suru sorcsikok vannak,ezert eg ki a BU508,
mi lehet az oka ennek a sorfrekvencia elteresnek?
masik memoriatartalmat is probaltam beirni a 24c04,igaz,nem kifelyezetten ehhez a tipushoz,de D16 sasszihoz,ugyanaz az eredmeny
Sziasztok !
PHILIPS LCD-n a következö hiba jelent meg.Először csak kb. 10 perc után jött elő, most már mindig megvan. A gyanusitott paneleket hűtve-melegitve nem reagál. Melyik panel lehet a hibás ? Hogyan lehetne panelcsere nélkül kideriteni ?
Előre is köszönöm az ötleteket !
LCDdoki
Sziasztok!
Kicsit kuszára sikeredett a cím, de mindjárt részletezem az okot.
Nos konkrét tv típusszámot írni nem volt értelme, mivel ez a fajta master/slave inverter párosítás több gépben is fel lelhető. A "szokásos" IC halál történt itt is (BD9897FS) amit persze a fet zárlata kisért (K4075). Ezen hiba javítása nem okoz gondoltam, hiszen már pár darab megfordult nálam.... Most viszont egy "újdonságot" tapasztaltam, Nevezetesen ezekről a panelokról gyárilag hiányzik a SZD3-MZD3 dióák. Több helyen található javító kit ehhez a panelhoz, de a zener típusát konkrétan nem nevezik meg sehol. (Itt a Tanyán fellelhető dokumentáció sem tartalmazza)
Tehát a lényeg: ezen diódák típusáról, vagy értékeiről kellene információ, talán valaki pl. feljegyezte magának. (elméletileg ezt azért tartalmazza a javító kitt, hogy megelőzhető legyen az ismételt meghibásodás. Igaz ezt nem értem, hiszen amikkel eddig dolgom volt ilyen inverterekkel, azok épp ugyanígy mentek tönkre és ott volt eredetileg zener)
Köszönettel: Kiss Z.
(Egy képet mellékeltem a nevezett inverterről. Nem saját, viszont legalább jelölve van a kérdéses alkatrész sárga kerettel)
Sziasztok olyan mintha bootlop lenne de szerintem az android szált el bekapcsoló gombal elő lehet varázsolni az anroid repairt valamit hiányol itt is hiába formázom ujra nem indul el de felkinálja az updatét.Hogyan lehet rávarázsolni egy ujat?A firmwarét letöltöttem a honlapról de nem usb-t kinál fel hanem sd kartyát.Valaki csinált már ilyet?Ha igen hogy kell,milyen fájl név kell hogy felrakja az androidot.