Peaktech 2010, Victor 88C, minipa 2082c (ugyanaz a három) hoz keresek Service Manuált.
Kapcsolási rajz utobbira keresve fenntvan itt is, a rajzon is szerepel a Victor 88C.
Egy kis leírás kellene a kis panelen a VR1 VR2 VR3 VR4 VR5 VR6 mit állít? Fesz osztó kalibrálás? SM ben tuti lenne leírás honét kell kezdeni.
A DCV ACV Fref potik a nagy panelon vannak, gondolom DCU alappontosság beállítással vagy Vref el kell kezdeni, de melyik méréshatárban...
Kedves Kollégák !
Egy 1586/A időalap tárcsasorán végeztem teljes érintkezőtisztítást, nagyon megérte, mert az öreg, kontakhibás készülék horizontális eltérítése nagyon szépen stabil lett. De közben sajnos a racsnizó golyópárt tartó, és a csőtengelyre szoruló öntvényt sikerült még a szétszedés közben tönkretennem egy rosszul átgondolt csavarással, meglazult a tengelyen ezáltal, és megszűnt a racsni és a tárcsaérintkezők szöghelyzetének az összerendelése. Nem is tudom visszaállítani, mert már nem szorul a tengelyre, és a végállás sem működik ebből adódóan. Ha nincs más megoldás, megpróbálom átfúrással és csappal megoldani, de mivel a finompoti tengelye hosszában végigmegy és útban van, nem is tudom, mit lehet majd tenni. Addig is tudna valaki a komplett mechanikai szerelvény pótlásában segíteni ? Vagy esetleg ezen más megoldást javasolni ? Köszönettel: P.L.
Sziasztok!
A címben említett műszerem tegnap kapott egy "kisebb" feszültség impulzust amikor dióda mérő üzemmódban volt, azóta ebben az üzemmódban szakadás esetén is 335-öt mutat de egyébként ez alatt mér, zárlatra sípol, úgy néztem a többi funkciója jól működik, itt a tanyán van fent egy kapcsolási rajz, de szerintem ez köszönő viszonyban sincs ezzel a műszerrel, a diódákat átmértem a panelon, de nem tűnt egyik se rossznak, van valakinek ötlete merre keresgéljek?
Helló ! Az lenne a problémám, hogy le kellene tesztelnem egy digitális oszcilloszkópot (csak annyira, hogy megy-nem megy, illetve, hogy a négyszöggenerátora működik-e), de ahol tesztelném, ott csak az autó akkumulátora van. Nincs sehol a környéken 230V.
Kaptam kölcsönbe egy kis 100W-os szivargyújtós invertert, erről tesztelném a szkópot. A teljesítménye bőven elég egy ilyen próbához, nem is tervezem 10 percnél tovább nyúzni.
Kérdésem: nem fog-e problémát okozni a digitális oszcilloszkóp működésében az, hogy az inverter kimeneti feszültsége trapéz alakú (ún. módosított szinusz) ? Nem a tranziensekre gondolok, hanem arra, hogy a szkóp szünetmentes tápja rendesen fog-e működni, pont úgy fogja-e adni a villanyokat (és annyit is), amennyi a szkóp belső elektronikájának kell ? Nem fog-e szétdurranni a szkóp tápegysége ? Elvégre meg fog változni a kitöltési tényező, meg az alaktényező az eredeti szinuszhoz képest. A szkópban kapcsolóüzemű táp van és ez minden, amit tudni lehet róla.
Mégegyszer: digitális szkópról + az ő kapcsolóüzemű tápjáról van szó ! És egy trapéz inverterről.
Ja, a szkóp max. 18W-ot fogyaszt, de a szünetmentes tápja esetleg a bekapcsoláskor csinálhat egy áramlökést.
A kérdéseket azért tettem fel, mert sosem próbáltam még ilyet, a gépet tutira nem akarom tönkretenni és inverterekben egyáltalán nem vagyok büfé.
Köszi a válaszokat.