Tisztelt Urak!
Javításra hozzták hozzám a fent nevezett csodát. Ennek az aktív hangfalnak a kapcsolási rajza fent van itt a tanyán is Digipro 600B néven. A sasszé PST417C. A hibajelenség, a magassugárzó sípol a mély nem szól. Az AEB DIP nevű félhídmeghajtókat kicserétem IRS90257-re valamint az U5-öt (MC33078), a tápban a 2db 470u/100V-os kondikra tettem oda megfelelő egy-egy 220u/100V-os kondit mert a kapacitásuk 380-390u körül volt. Ezek után persze alaposan átmértem a környező diódákat, tranzisztorokat és ellenállásokat. Ezek után beindult, halk sistergés hallható főleg a magasnál hallatszik jobban, zenét rákötve szól eddig jó is, de szimplán magára hagyva azt vettem észre hogy felmelegedett az egész, nem forróra de úgy 40-45 fokra jel nélkül rövidrezárt bemenettel. Oszcilószkóppal nézve a magassugárzó felső oldali FET drainjén gerjedést láttam. Szerintem ez a gerjedés a fő oka a melegedésnek csak nem tudom merre induljak el. A következő méréseket AC állásban Normal triggereléssel 1X-es mérőcsúccsal követtem el. Ezekben a d-osztályú erősítőkben nem vagyok jártas ezért kérem a hozzáértők segítségét.
Üdv mindenkinek!
A fent emlitett Videoton EA6383S erősitővel lenne problémám. Egy ideje valamiért nagyobb hangerőn (kb 2-3 skálán, a gyári potméter számozása szerint) torzan szól. Ilyenkor mit tudok tenni? A potmétert befúlytam kontakt spray-vel, a tápfesz pufferkondenzátorait is kicseréltem, sőt 2db ellenálás eléggé furán nézett ki (mintha megégett volna) ez a VR47-es ami az erősitő végfok paneljein található. Ki is cseréltem egy 5,1 ohmosra, mert csak ez volt kéznél. de a probléma ugyanúgy fent áll. Forrastásokat mind átnéztem átforrasztottam, de igy sem javult. És még azt is feljegyezném ide, ha az segitséget ad kedves Válaszadóknak, hogy a bal, időnként a jobb csatorna alig szól, azaz a balance-ot teljesen le kell tekerni +4, v -4-re mire nagyjából egyenlő hangerőn szól mindkét hangfal. Korábban is volt egy ugyanilyen erősitőm aminek viszont éppen eltérő problémája volt. (Magasabb hangerőn szépen szólt, kisebb hangerőn torzitott a közép, ha meg teljesen le lett tekerve a potméter, vagy a bemeneti jel, akkor egy erőteljes bugás volt hallható az egyik csatornából, ami egy pár másodpercen belül megszűnt.) Ezt az erősitőt helyrehozta egy pár újra forrasztás, a szabályzó modulon lévő 470uf-es kondik cseréje (2db), és a végfok panelek megcserélése. Viszont a jelen lévő erősitőt semmiféle javitás nem akarja helyrehozni. Valami ötletetek van esetleg? Nagyon meghállálnám. Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!
Sziasztok!
A segítségeteket kérném: a fenti deck nem reagál a gombokra. Azt látom, hogy már volt javítva, a panelen a törött fóliákat már valaki javította. A lendkerék forog egy pár pillanatra, de a reel motor meg sem mozdul, nem kap tápot. Egyébként működne. A proc-ból sem jön feszültség. Ami elsőre gyanus, hogy a táp Q601-es tranzisztorán a rajzon szereplő 11V körüli fesz. helyett 19V van. Tudja-e valaki, hogy ennyinek kellene-e lennie, vagy elírás? Ha még vannak tanácsok, megköszönném.
Üdvözlettel:
Attila
Sziasztok!!
Van valakine rajza ?
nem is tudom honnan kezdjem,nehezebb javitani mint egy TV-et,STBy nem mukodik,a digital gombok :TUNER,AUX,CD,CASETOFON,le van blokalva, csak a CD-en van kigyulva a piros led.A CD-rom eject gombja mukodik,a casetofon mindegyik gombja mukodik azok is digitalisak.
HANG NINCS.
koszonom