Sziasztok!
Találkozott-e már valaki a topic névben nevezett AKAI GX-F60R, vagy a mellékletben csatolt hasonló AKAI mechanikával?
Azért kérdezném, mert lejátszáskor és pörgetésnél, kazetta nékül minkét irányban zakatoló hangot ad az idler kerék.
Ha a kazetta benne van akkor csak alig hallható halk súrlódás.
Valakinek sikerült már ilyen hibát megszüntetni?
Én a közel 20 év állása miatt(akitől származik ennyi ideje be sem kapcsolta) a motor réz dörzskerekének, recés benyomódás nyomára tippelnék, hogy ez zakatoltatja be az idler kereket.
Vagy a műanyag idler kerék pár tized mm-t kikopott ahol a tengely fut benne?
De mivel ez a mechanika elég rendesen össze van építve, nem szedném szét,(nem is olyan egyszerű egyébként) addig amíg nincs hozzá, mondjuk idler gumi, mert ha már szétszedem, akkor ki is cserélném, ha ez a probléma.
A képeken a kis hely miatt, valamennyire látszódik az idler gumi felülete, hát igen 34 éves.
Nincs megkeményedve a felülete.
Nem csúszik, mindkét irányban jól csévél, és a lejátszás is normálisnak tűnik, kézzel megfogva van erő a csévélő orsóban, nem csúszik meg.
Füllel nyávogást sem vettem észre lejátszáskor, csak hát ez a zakatoló hang a mechanikából....
Ha valakinek akár más mechanikában volt hasonló problémája és meg tudta oldani, megköszönném ha megosztaná velem a megoldást.
Köszönettel: Norbert
Örököltünk egy ilyen lemezjátszót. Nekem még nem volt lemezjátszóm, és nem is javítottam, ezért biztos nagyon amatőr, amit kérdezek...
A sebességek nagyon nem voltak jók, ezért letöltöttem az SM-et.
Az SM 23. oldalán van, hogy hogyan kell az offsetet beállítani, sikerült a két potival beállítani a -100mV-okat, de az 1/j..l beállításnál nem tudtam az egyforma feszültségeket beállítani, nekem csak lassú színusz szerű jelek voltak a 2 csatlakozón, illetve a kettő között is.
Beállítottam a 33-as fordulatát a 2. pont szerint szerint, jól is működik vele, szépen lejátssza a nagylemezeket. Ugyanígy a 45-ös fordulatot is beállítottam, de az folyton változik: lelassul, aztán újrabelegyorsít stb.
Levettem a tányért és megfigyeltem, hogy a tengelyt nem egyenletesen forgatja, hanem időnként lendít rajta egy kicsit. Ennek így kell működnie? Ha a motor vezérlő romlott el, akkor a 33-as fordulat miért nem lassul/gyorsul?
Sziasztok!
Kaptam egy Akai AM-37 típusú erősítőt. Már az elején feltűnt, hogy valaki barkácsolta a hangerő potit. Határolóként csavarokat ragasztott rá, hogy ne lehessen egy bizonyos szint alá tekerni, bizonyára ott már hibás volt. Az ismerősöm szerint így sokáig rendesen működött. Most azonban teljesen mindegy mekkora szintet állítok be teljes hangerővel szól. Hiába állítok a hangerőn nem változik semmit csak üvölt. Így persze sokáig nem lehet tesztelni. Fejhallgatóval próbálva sem változik a hangerő, továbbá a balance és a hangszínszabályozók is hatástalanok. Amennyiben a poti hibás, hol tudok ilyet szerezni?
Előre is köszönettel:
Alfonz Senki
Sziasztok
Hozzám került egy a címben szereplő erősítő.
Sajnos a trafó előtti részét teljesen szétszedték kibelezték. Így a primer oldalon van 6db vezetékem amit nem tudok hova kötni.
Ha esetleg valakinek lenne egy rajza, vagy egy ilyen készüléke amiről csinálna pár képet azt nagyon megköszönném.
Segítségeteket előre is köszönöm.
További szép napot.
Miklos2peter