Udv
A fenti készülékben a rádió nem szól.
A preset gombra nem reagál.Összes többi gomb működik,állomást nem talál.
Minden más működik,equalizer,hangszínszabályzó,bluetoot,nfc.
A kérdésem hogy rossz a rádió vagy valami trükkel le van tiltva?

T. Fórumos Kollégák!
Nevezett hangszer szétszedésében kérnék segítséget, ha netán valaki találkozott ilyen hangszerrrel. Találtam a neten kisebb PDF dokumentációt, rajzot, de nem annyira részletes, hogy kitérjen a hangszer ketté választásában. Miután nagy csomó csavar ki van hajtva, V alakban kissé szétnyílik a hangszer, de 6 vezetékköteg kereszt irányban továbbra is tartja. Egy részük láthatóan bontható, de 2 nem látszik, hol húzható szét. Ez lenne a kérdésem, tud-e valaki megoldást vágás nélkül? Ha jobban szétnyílna a 2 fél, nyomon lehetne követni a vezetékköteget, de így tudni kellene a helyet a szétkapcsoláshoz.
Előre is köszönve a segítséget,
üdv.
Sziasztok!
Már egy ideje szívok egy kapcsolóüzemű tápegységgel. A tápot egy MC33368 típusú IC "irányítja".
Én a pufferkondira gyanakszom, ez a C3 jelű kondi az elvi rajzon. A táphoz konkrét rajzom nincs de ez az alapja.
A hibajelenség a következő:
A táp elvileg 175-200W körüli kimeneti teljesítményű. A puffer ajánlás szerint 330uF-os kellene hogy legyen, de 180uF-os van benne. A kondi normálisnak tűnik, csak a kapacitást mérve 155uF körüli.
A táp elindul, megy egy ideig majd leáll és újraindul.
Hűtése van ami működik is. A kondit kicserélve 150uF-osra, -mert az kapható itthon- sokkal hamarabb leáll, sikerült bele szerezzek 220uF-ost amivel viszont el sem indul, tehát valahogy figyeli az áramfelvételt is.
A panelt végignézve, végigmérve normálisnak tűnik minden, megfelelően működik is, csak valamiért folyamatosan újraindul.
A benne lévő kondi Rubycon MXG szériás amit persze nem lehet sehol kapni...
Sajna ilyen típussal nem tudtam kipróbálni, de mivel minden O.K. ezért a kondit hibáztatom.
Van esetleg valakinek valami ötlete merre keresgéljek?
Még annyi hogy terheletlenül elindul, működik, és nem tapasztalok újraindulást.
Mellékelten csatolok egy IC adatlapot.
Üdv:
Krisztián
Tisztelt Tanya társak !
Segítséget kérnék egy smd ic beazonosításában. A kérdéses alkatrész Philips projektor tápban leledzik.
A feliratok: 5502M, 1H09N28. 16 lábú. W20NM60 Mosfet- et hajt. Ha lehetne kéne egy rajz is az ic perifériájáról.
Minden segítséget előre is köszönök.
üdvözlettel:
Tamás