Szép estét Mindenkinek. A gép indítás után szivattyúz, vizet vesz, normál vízsintnél elkezd mosogatni. Eddig jól hangzik. Majd öt másodperc után csipg egyet, leáll, és kinyomja a vizet. És villog az 1 3. Mértem alternátort, néztem vezérlőt, 1mikrot, kontakthibát.
Lövésem sincs mi lehet.
Üdv!
A címben említett hosszú nevű berendezés, csak szivattyúz. Az ajtót lezárja, bármely program kiválasztásánál az indítást követően kb 15mp múlva elindul a szivattyú. Az időt számolja vissza, hibakódot nem ír, a motort nem mozdítja, vizet nem ereszt be. Tapasztalt é valaki ilyet? Köszönöm a figyelmet !
A megoldást a lent említett törött smd 472 cseréjével a gép elindult. Kicsit keveseltem az ic tájának bemeneti ellenállását. De 5v-t rá adva az órajale eindult !! Köszönöm a segítséget !
Sziasztok!
Van egy Ariston df01ff típusú felülfagyasztós no frost hűtőszekrényem.A fagyasztó rész teljesen jó nem jegesedik jól hűt.A normál hűtő rész viszont gyengén hűtött,arra gondoltam,hogy szökik a gáz,hát nem lett igazam.A fagyasztó részből nyomja át a hideg levegőt az alsó részbe és egy kis terelőlap szabályozza a beáramló levegő mennyiségét a terelőlap gáztöltéses érzékelővel van ellátva a kis ajtó a hőmérséklet függvényében nyit-zár.Nyáron szétszedtem kitámasztottam az ajtót és tökéletesen hűtött bár már kissé fagyasztott,mostmár hogy hűvösebb lett a kamra ahol van,-4-5 fok van,fagyaszóként üzemel.A kérdésem,hogy a hőérzékelő romlott el és hogy azt lehet e pótolni--a kis terelővel van egybeépítve.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.FLY001X
Üdvözlök mindenkit.Ariston mosógéppel volna olyan probléma,hogy nem indul a motor .PL centrifuga inditása után lezár az ajtó kiold a dobretesz szivatyúzik számol visszafelé ahogy kellene neki aztán végigmegy a program úgy hogy a motor megse mozdul.A végén 01percnél kiírja az F01 hibakódot (nincs motormozgás)Ha mosást indítok felveszi a vizet aztán várakozik, majd jó sokára F01 hiba.Ez már x-dik panel ami ezt csinálja a panelon semmi elváltozás égés nyom mérhetően rossz alkatrészt nem találok.A kondikat kicseréltem,bár mérve azok is jók voltak.Próbáltam átprogramozással de ezeken a panelokon ez sem segítet.Esetleg valaki tudna valami okosságot,hogy mi lehet a probléma.Előre is köszönöm a seítséget.