Sziasztok!
Unoka tesóméké a mosógép és megkért, hogy ha tudom nézzem meg Nekik, mert most nem jönne jól egy új mosógép vásárlása.. Egy szerelő kint volt, aki azt mondta, hogy a programkapcsoló a hibás és egy horror összeget mondót a javításra. A felesége elmondása alapján a gép nem öblit és nem engedi le a vizet. Állítólag ha simán öblítésre teszi akkor leengedi a vizet. A szűrőt megnézte, nincs benne kosz és a lapát is kézzel forgatható. Hol kezdjem a hiba keresését?
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Zoli
Üdvözlök mindenkit.Ariston mosógéppel volna olyan probléma,hogy nem indul a motor .PL centrifuga inditása után lezár az ajtó kiold a dobretesz szivatyúzik számol visszafelé ahogy kellene neki aztán végigmegy a program úgy hogy a motor megse mozdul.A végén 01percnél kiírja az F01 hibakódot (nincs motormozgás)Ha mosást indítok felveszi a vizet aztán várakozik, majd jó sokára F01 hiba.Ez már x-dik panel ami ezt csinálja a panelon semmi elváltozás égés nyom mérhetően rossz alkatrészt nem találok.A kondikat kicseréltem,bár mérve azok is jók voltak.Próbáltam átprogramozással de ezeken a panelokon ez sem segítet.Esetleg valaki tudna valami okosságot,hogy mi lehet a probléma.Előre is köszönöm a seítséget.
Sziasztok!
Kb.fél éve vásárolt a barátom egy Ariston avf 109 s típusú elöltöltős mosógépet.
Eljött hozzám, hogy a mosógép programja megőrült ugyanis 30 perces progit két óráig teker és nem hajlandó centrizni. Ismeri valaki ezt a típust?
Bármilyen megoldás érdekelne esetleg kapcsolási rajz,ha létezik hozzá.
Előre is köszönöm! Isti
Sziasztok!
A tárgyban szereplő Ariston valamiért nem lép ki a programból.
Esetleg a service mode segítene neki.
Nem tudja valaki a belépést.
Köszönöm