Üdvözletem!
Olyan problémám van, hogy adott ez az Ariston hűtő, és az első panel ami az ajtóban van folyamatosan ki/be kapcsolgat. Sajnos sikerült kikapcsolnom a hűtőt a ki/be gombbal, azóta nem kapcsol be. Sajnos csak akkor reagálnak a gombok, ha a kijelző “be van kapcsolva”.
valószínű, hogy tápegység kondi baja lesz, viszont nem találom a panelt. Az ajtó felső részébe megy be a kábel, de nem tudom meddig megy el. Valaki találkozott ezzel a hűtővel, illetve szedett már szét ilyet?
válaszokat előre is köszönöm!
üdv: D
Szép estét! Van a cuccban valami hőszabályozó cső, ami hidegen 500 ohm. Én ezt keveslem, bár ki tudja. Ha lánggal jól megmelegítem, akkor felmegy kicsivel 1K fölé. Ez normális, vagy ez lenne a baja? (Belefutottam egyszer egy Bosch mosógépbe ami hasonlókat művelt, egy perc üzem után kiírta, hogy vége a programnak, annak az NTC-je hidegen 500 ohm volt. 5K helyett.
Sziasztok!
A fent nevezett inverteres mosógép panelján egy feltehetőleg triac ledobta a kalapját. Az ajtóreteszt vezérli,ha valaki tudná a fajtáját,megköszönném!
Modell:AQ113D 697
Köszönöm!
Üdv.
Most egy Ariston_LD87EU mosogató került ide .
Nem vesz vizet címszóval,hogy ez a hibája.
A,táp 275V 1 Mf kondi 0,480 Mf. volt a többivel együtt kicseréltem.
Most már a táp ok, de nem lehet reszetelni.
A hiba kódja az AL01 - Úszókapcsoló működtetett.
Fault codes for Indesit LCD Dishwasher Models
A01 - Float switch operated -
.
. A doksi szerint víz van a gép aljában.
Az alján folyás nyomok és vízkő látszik ,szóval jogos is, a kapcsoló működik.
Sőt most le is van húzva,elvileg csak ha a víz megemeli a hungarocelt akkor zárt.
Panelen elváltozás nem látható.
A gépben fent baloldalon van a pcb panel ami flextonics jobb oldalon a kijelző meghajtás meg a program választó.
A fő panelen van egy reset gomb amit kívülről nem lehet megnyomni, de megnyomtam,hogy segít e?
És a "START" és a "BEKAPCSOLÓ" gombokat a bekapcsolás után (jobb oldalt egymás alatt-felett vannak) egyszerre több másodpercig nyomva kell tartani és akkor törlődik a kijelző.
Elvileg .
Az első kód törlődött,de DEMO progiba ment át.
A gép utána kezdte a hülyeségét.
Ha valakinek lenne rá megoldása és ha meg is osztaná velem azt megköszönném.
Szóval most a DEMO felirat jelenik meg.
Miért nem sikerül törölni, kilépni belőle?
Ez cseszik, most már nem is szivattyúz, mint a hibánál, szóval valamit nem jól nyomkorászok.
Ja a mágnesszelep enged vizet mert egy másik panellel próbálltam,tavaly donorként beszerzett panel szintén ALO1 hibát ír ki.
De ez először beenged és utána már szivattyúz is.
Ezt nem lehet törölni, nem sikerült,persze ez már nem volt 100 % os mert bontott volt,fűtés hiba miatt.
A keringető szivattyú még hátra van azt nem teszteltem,és nem bányásztam ki,de forog kézzel.
Ja és a szívattyún a szinkron motor milyen célból van,a piros bekarikázott?
(Erre nem jöttem rá)
Szóval kezdem unni, hogy potyába mennek a napjaim.