Kérem, hogy aki ismeri a lelkivilágát ennek a D-hajtású lemezjátszónak az segítsen. Mindkét fordulaton lassú, és nem segít a Kontakt spray vagy a beállító trimmerek mozgatása, A trimmereket ütközésig balra tekerve sem éri el a kívánt fordulatot. Minden ötletet megköszönök, kapcsolási rajzot - szervízkönyvet pedig méginkább.
köszi András
Hello. I’m new on forum. I have blown amplifier digipro 1000 from DB technologies. I found some bad parts, but cannot identify this diode. It has marking 31. In wiring it is d12 and d13. Scheme is there: https://elektrotanya.com/cgi-bin/download2.cgi?uid=19628&cid=1541665480&fid=289613&file=db-technologies_s10_sch_pcb.pdf&x=28&y=15
Thank you in advance.
:) Helló tanya lakók!
Egy kedves ismerősöm kérésére, keresek Preludium B-31 hangfal hangváltó módosított rajzát!
Köszönöm!
Üdv Mesterek!
Nemrég vásároltam (használtan, hibásan)a fenti típusú házimozit.Több hibája közül, most a DVD lejátszónak azzal a hibájával foglalkozok, hogy a tálca nem nyílik ki. Volt tulajdonosa szerint e miatt már javították, de hamarosan ismét jelentkezett a hiba.Nos a javítás nem lehetett túl szakszerű, mert a mellékelt képen látható szalagkábel csatlakozását alaposan meggyötörték, valamint összeszereléskor több csavart sem tettek vissza, az egyik panel rögzítetlenül lógott, stb! (Az ilyen "szakikról" meg van a saját véleményem...!)
Kérdésem: egy ilyen kábelt csak cserélni, vagy újra blankolni is lehet? Ha lehet blankolni, akkor annak mi a szakszerű menete? Ha a kábel kuka, akkor hol lehet beszerezni ilyen 23 eres (kívül alu. fóliával, gyárilag árnyékolt) kb. 25 cm-es kábelt. Bár ennek cseréje, bizonyára nem az eredeti problémát fogja megoldani, mert ez a vezeték csak a DVD-MPEG szekcióért felelős, a tálca nyitás vezérlése egy másik csatlakozáson keresztül történik.
Segítő válaszaitokat előre is köszönöm! Üdv.:
Szveti