sziasztok!
adott a fenti fekvő kazettás magnó:
https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/tc-s1.shtml
Nagyon szép állapotban van szerencsére, nincs buherálva. teker előre/hátra, játszik oda/vissza, minden rendben, kivéve...
lejátszás közben random időközönként egyszercsak megáll, és a pause ikon világít a lejátszás helyett a kijelzőn. megnyomva a lejátszás gombot ismét elindul, majd megint megáll valamikor. két megállás között lehet pár másodperc vagy akár pár perc is, de ez így nyilván nem használható.
merre keressem a hibát? ez valami táp probléma vagy kondi fáradás lesz?
köszönöm
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Omnitronic P-1500 erősítő javításában!
Az állapot a következő:
Az egyik oldala elfüstölt. Pontosan a negatív tápban lévő 10A-os bizti elfüstölt. A végfok tranyók közül a 3db 2SC4468- ból 1 db (T214) és a 3db 2SA1659 -bó l 1 db (T215) bezárlatosodott.A 0.68 ohmos ellenállásokból mind a hat megszakadt (R 240,242,244,245,247,249).
Ezen kívül még az alábbi lakatrészek mentek tönkre:
- 2SB647 (T221) és a 2SD667 (T220)
- 2 kilós ellenállás szakadt, (R259)
- 2SC4793 (T208); 2SA1837 (T209)
- 47uf eldurrant (C216)
- 2SD669 (T207)
A mellékelt rajz alapján kimértem a többi alkatrészeket, meghajtó tranyók, munka ellenállások, más hibát nem találtam. Ez után kicseréltem a fenti alkatrészeket. Összeraktam, bekapcsoltam, a védelem nem tiltott le. Adtam a hibás oldalnak vezérlést egyenlőre hangfal nélkül, a kivez mérő érzékelte a jelet, működött. Ez után ráraktam a hangfalat, alacsony hangerőn hibátlanul működött.A hangerőt folyamatosan tekertem felfelé, majd egyszer fény és füst, majd a védelem letiltott.
A végfok megint elszállt. A negatív tápban lévő 10A-os bizti megint elfüstölt.
Most már elment mid a hat végfok tranyó 3 db 2SC 4468 és a 3 db 2SA1659,
a 2SC4793 (T208), a 2 SA1837 (T209), 2SB 647 (T221), 2SD669 (T207), 1N4148 (D208), 0.68 ohm (R 247, 249),390 ohm (R260).
Tudna-e valaki valami ötletet, javaslatot adni, hogy mi lehetett az oka annak, hogy javítás után alacsony hangerőn működött a készülék, nagyobb hangerőn meg elfüstölt.
Egyébként volt egy QSC GX-3 as erősítőm is, ami ugyan ezt csinálta, javítás után nagy hangerőn megint elszállt, de azt az erősítőt már likvidáltam!
Sziasztok!
Meggyűlt a bajom ezzel a készülékkel, így minden építő jellegű tanácsot szívesen fogadok.
Jelenség, hogy max.hangerőre tekerve is csupán alig hallható. Minden bemenetnél és saját rádióról. Próbálgatás során egyszer (megbontás előtt) majdnem tökéletes volt, ezért kontakthibára gyanakodtam. Szétszedtem és alaposan átforrasztottam minden esetleges hibaforrást, valamint átértem az alkatrészeket. "természetesen" a helyzet nem változott. Amiket kiokoskodtam feszültségeket azokat ellenőriztem és rendben vannak. Sajnos csak szétszerelt állapotban lehet rendesen hozzáférni..
Tehát most ismét ott tartok, hogy nagyon halk. Némítás működik és minden más funkció szabályoz. Magas, mély, hangszórók (front, center, stb) szintje is állítható csakúgy, mint az előre programozott hangzások.
Valakinek tapasztalata/tippje mi okozhat ilyen jelenséget?
Köszönettel: Kiss Z.
http://stereo.ru/before/images/profile/14396/img_big0.jpg
Sziasztok. Hibasan vettem egy Onkyo Tx8410r tipusu radios erositot. A hangsugarzovedo relei voltak hibasak. A bajom most az, hogy a 2 savos hangszinszabalyzoja igencsak sovany tartomanyban fejti ki hatasat, jo esetben talan +- 2 dB-t erosit/vag. Ezt szeretnem elfogadhato mertekre tornazni fel, es ebben kerem a segitsegeteket merthogy en ehhez mar nem ertek. SM van fenn a Tanyan. Udv.