Hi!
Lenne egy ilyen rádió
Rettenetesen halkan szól. max. hangerőn is csak ha közel hajolok a
hangszóróhoz akkor lehet hallani. TDA8587J van benne. A hangproci TDA7460N. Ha a 20-as CREF lábon lévő 100u/16V-os kondit kivéve és megforgatva, érintgetve megjött a hang, és meg is maradt a következő kikapcsolásig. Az adatlap szerint ez proci a belső tápjának a ref kondija. Volt valakinek ilyen hibája?
köszi
Sziasztok!
Mivel nem találok használható szervíz doksit hozzá, megkérdezem a nagyérdeműt hátha találkozott ezzel a típussal és a hibával. A 3,3V stby feszely megvan, ezen kívül semmi életjel... :hmmm:
Adott egy Phonic Powerpod 1062 keverőerősítő. Úgy került hozzám, hogy bekapcsol, de nem szól. Szétszedtem és akkor szembesültem azzal, hogy az egyik oldalban szét van égve több ellenállás, valamint az egyik végtranyó. Pár mérés után kiderült, hogy zárlatos mindkét végtranyó, a meghajtók, valamint 2 fet, ami a végtranyók tápellátását szolgálja, ha jól látom a rajzon. Jelzem nem vagyok profi, csak hobbi szinten javítgatok. A rajz szerint 2 féle tápról üzemel, ha jól tudom ezt hívják emeletes tápnak. A rajz fent van itt a tanyán. Most odáig eljutottam, hogy kicseréltem a szétégett ellenállásokat és az összes zárlatos tranyót, fetet. Most indul a végfok, behúz a védelem reléje is, de még nem mertem indítani, csak a hálózati bizti helyére kötött 100W-os izzóval. Működik, szól is, de ahogy írtam nem vagyok profi, így nem tudom esetleg kell-e még valamit cserélni/megnézni, mielőtt beteszem a biztit és élesben próbálom. Nem szeretném ha ellőné az új alkatrészeket és azt sem tudom, hogy mi a fene okozhatott ekkora pusztítást. Aki esetleg javított már ilyet, vagy tudna adni néhány jó tanácsot, azt megköszönném.
Sziasztok!
Egy Sony házimozi-erősítőbe keresném az M61501FP tipusú sorround IC-t, ha lehet, valami ésszerű áron.
Köszönettel
Attila