Sziasztok!
Két Denon DN-S1200 szeretnék összekötni 1 db RJ45-s kábellel (nem nem sima lan hálóztati kapcsolat).
Viszont nem tudom a lábkiosztást. Nem találok rá pin-out konfigot.
Tudja valaki hogyan kell krimpelnem az RJ45 csatit a cat5e kábelre?
Köszönöm.
Sziasztok!
Szeretnék alaplapot cserélni a film nézős számítógépemnél, a legnagyobb probléma az jelenleg, hogy a régi alaplapon RCA koax sdpif kimenet volt, amit a házimozi erősítőre kötöttem. Az új alaplapon csak optikai spdif kimenet van, ugyan az erősítőn van optikai bemenet, de fény szálam nincs hozzá. Nincs valami fiókból összedobható SPDIF átalakító, ami csak a ,,közeget'' alakítja át? (tehát nem D/A átalakítót akarok)
Szevasztok Kollégák!
Bótoltam a fentit, na nem gitározás céljára, ahhoz én kevés lennék, hanem vonal szintű MP3 hanganyag bejátszására alkalmanként egy kis közösségben.
Azért is tetszett meg, mert könnyen lehet hurcolni villany bringával is.
Kipróbáltam, működik is rendesen.
Nézzük már meg, hogy mi mohog benne, miután rajzot nem talált hozzá a gugli barátom, csak egy használati utasítást.
Hangszóró.
Nem centiztem le, ez van felírva rá:
F.S.T F20615 4ohm NOM: 15W MAX: 30W M 2X061
A használati utasítás szerint:
15Wr.m.s. (T.H.D. 10%) 20cm (4ohm)
Nézzük meg, hogy mekkora teljesítmény jön ki belőle.
Hátul az adat tábláján: 20 WATTS.
A használati utasítás szerint:
Power Consuption 20W.
Jó, ha a hangszóró 4 ohmos betettem a helyére egy 4 ohmos ellenállást, és azt néztem szkóppal.
A bemenetre 1KHz szinuszt adtam.
Növelve a kimenő jel nagyságát cirka 14Vpp körül kezdett látható torzítás lenni.
No, ha ezt visszaszámolom 4 ohmmal, az bizony mindössze 6.16W.
Megnéztem, hogy mi van benne.
3db IC-t találtam:
IC1, és IC2 C4558C
IC3 végfok, nem olvastam le, ehhez teljesen szét kellett volna szedni, de egy TO-220 tokozású 5 lábú IC.
Amiket sikerült beazonosítanom: Pin5: Vcc; Pin3: Vee; Pin4: Out.
Megnéztem a tápfeszültségeket.
+-16.7V terhelő ellenállás, és kimenő jel nélkül, szkóppal nézve jók.
A tápfeszültségek 2200uF 25V-tal szűrve oldalanként.
A hálózati trafó jó kicsike, nem centiztem le, mert ahhoz megint teljesen szét kellett volna szerelni az erősítőt.
Tudom, hogy kitaláltak ügyességeket, idéznék egy interneten talált mondatot:
"RMS, P.M.P.O., tényleges, zenei, szinuszos ilyen teljesítményekről hallottam eddig, és egyedül csak a PMPO-ról tudom hogy nagy 'csalás' - Peak momentary power output - pillanatnyi maximum teljesítmény."
Nekem az egészről az jön be, hogy láttam, hogy a piacon árultak kicsi rádiókat, amelyek a Szokolnál alig voltak nagyobb méretűek, és öles betűkkel rá volt biggyesztve, hogy 200W.
Elhiszem, hogy megetették a nagyérdeművel azt a zenei teljesítmény mizériát, de hogy egy 6W-os Yamaha erősítőre 20W-os táblát akasszanak fel, hát az egy kicsit nekem sok.
Mi a véleményetek?
Üdv.: Pista.
Sziasztok!
Egy MOTU 828 mkII-ben tönkrement egy potméter. Egybe van építve egy 20k és egy 2k reverz logos potméter, amit ki kellene váltanom, mert nem lehet kapni. Ismertek olyan potméter fajtát, amit össze lehet rakni egy tengelyre?
Itt egy
angol nyelvű fórumon rotary switch-el és fix ellenállásokkal oldották meg, de jó lenne az eredetihez közelibb állapot.

A kép csalóka, nem 4, hanem hat lába van a potinak, de potinként csak 4 lábat használnak ki.
A potméter egyszerre szabályoz két helyen az erősítőláncban.
Hely az van a készülékben.
Üdv: Jácint