Sziasztok!
Adott a tárgyban jelzett, ES1.E alaplapos sík csoda.
Készenlét van, valamit hallani de letilt majd villog.
2-szer lassan villan, majd 7-szer gyorsan.
27-es hibakód létezik ezeknél vagy mi ez?
Illetőleg igazából a cső kéne máshova, a kérdés itt az is főként, megéri eme Philipsel bajlódni, vagy jobban járok ha a másik képcsőbajos gépbe átteszem ebből a jó csövet?
Köszi!
Üdv:
Pityesz
Sziasztok!
Nevezett készülék tökéletesen működik 20-30 percig, majd kikapcsol. Pontosabban a készenléti led bekapcsolt állapotot jelez továbbra is, de csak ennyi. Teljes áramtalanítást követően újra indítható, viszont egyre rövidebb ideig marad bekapcsolva. Olyan, mintha valamiféle védelem aktiválódna. Feszültségek természetesen rendben vannak amíg működik. Mikor kikapcsol, egy led 13-at (képen megjelöltem) villogni kezd, ezzel "üzenni" akarna? Lehet kicsit kusza volt amit leírtam, de hát ezek a készülékek nem az én világomba tartoznak, viszont van olyan eset mikor nem bújhatok ki a feladat alól.
Lenne valakinek tanácsa mit kellene ellenőriznem/cserélnem, stb.?
Köszönettel: Kiss Zoltán
Sziasztok!
Szeretném összegyűjteni az SX chassissal kapcsolatos tapasztalatokat és tippeket.
Sajnos elég sűrűen találkozunk ezeknek a main lapoknak a szoftver hibájával, és hol javítható hol nem.
Sokszor az USB frissítés simán végigmegy, és tartósan működik utána.
Van úgy hogy az SPI flash újraírásával javul csak meg (itt figyelni kell a kijelző típusára).
Van olyan eset hogy frissítéssel megjavul, de hiába a flash csere maximum 5 kikapcsolás után újra kiakad. Frissítéssel megjavul újabb 4-5 kikapcsolásig.
A legrosszabb eset amikor az usb frissítés folyamatjelzője nem indul el vagy félúton megáll és eeprom csere-újraírás után is ugyanez a helyzet.
Engem a két utolsó eset megoldása érdekelne. Főleg az, ami 4-5 kikapcsolás után ismét kiakad a szoftver - hiába a flash csere. Ha nem kapcsolom ki akkor bármeddig működik - úgy tűnik.
Mi lehet az oka? BGA hiba vagy csak tápellátás bizonytalan valahol?
Előre is köszönöm!
Sziasztok!
Egy Blaupunkt tv-ben lakozik ez a t-con, a VGH kimenetén egyik chip kondi 250 ohm zárlatot produkált. A dc-dc konvertereket vezérlő SW5084B ic kimenetein egy kis 6 lábú SOT23-6 hoz hasonló tokozású ic készíti a VGH feszültséget a VDD feszültségből. Valami kondikkal felépített feszültségsokszorozó kapcsolás lehet, mert induktív tag nincs ebben a körben. A vgh kimenete a SW5084B egyik lábára van visszacsatolva egy ellenállás osztón át.
Szóval ez a kis 6 lábú ic ment tönkre. T7 16 van hátára írva, ami képet a neten találtam arra T8 16 van írva. Gondolom ebből nem lehet kiindulni..
Vajon mi lehet a típusa?
Ki tudom helyettesíteni valamivel?
Köszönöm!
Megoldás, találtam egy másik LG t-con hasonló pozícióban egy hasonló alkatrészt. Mivel pontosan ugyanígy voltak bekötve a lábai, simán áttettem - bár a felirata teljesen más volt.
A lényeg, hogy jó lett a t-con.
VGH: 31.5V