Sziasztok,
lehet valaki meg tudja mondani, hogy mi a külömbség a C1-122 és 122A jelzésű orosz oszciloskóp közt? Ez egy "fiókos" műszer,ennek az alapegységéről van szó.
jandu.
Üdv!
Minap reggel bekapcsolva a műszert vettem észre, hogy nincs kijelzés. Kicseréltem az elemet, visszajött, minden mérésmódban csak ellenállás méréskor nincs. Illetve, ha mérek mutatja a mért értéket, sőt pontos értéket mutat. Mi okozhatja a gondot, találkozott már valaki ilyennel? Köszönöm!
A probléma a zebra beázása volt, előző éjjel kint aludt a teraszon. És valóban ahogy "jaca" írta az első szegmens nem működött rendesen. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Sziasztok!
Gondolom, egy halk zúgás normális, de a hozzám került példány nagyon hangos, már egészen kis áramnál is. Próbáltam csavarokat meghúzni, megfogni különböző részeket, hátha halkul, de nem jártam sikerrel. Fülre valahonnan jobbról, az egyenirányítók környékéről jön, de nem egyszerű pontosan belőni a forrást. Van valami szokásos eljárás a halkítására, vagy bele kell törődni abba, hogy ilyen hangos? Köszönöm szépen!
Üdv mindenkinek!
Ha valaki szedett szét már ilyen vagy hasonló műszert, kérem ossza meg, hogy hogy lehet szakszerűen szétszedni egy ilyet? Csavar nincs benne, ami az oldalán van fényes érintkező, az fáziskereséshez van. (Természetesen nem flexel való szétvágásra, forrasztópákával való szétolvasztásra vagy hasonló barbár, nem szakszerű szétszedésre gondolok.)
Ennek a darabnak legyengült az akkumulátora, ezért kellene javítani.
Minden választ, észrevételt előre is köszönök!
Nagyon köszönöm a segítséget, sikerült szétszednem! A képek magukért beszélnek...