Sziasztok!
Ez nem az én napom.
Adott egy Bosch HMIDA 22130 főzőlap (más néven PIE645Q01E, ami 4 zónás lap. 2 teljesen független elektronika hajt 2-2 zónát a szokott módon. A jobb oldali két zóna azonosan viselkedik, rossz.
A jelenség, hogy bekapcsolva a lapot, minden rendben látszik, kezelőn ki lehet választani a jobb oldali lapokat. Ha teszek rá edényt, és indítom, a jobb oldalihoz tartozó relé kattan, de a lap nem indul, hanem a zóna kijelzője egy fordított 9-es számot ad. (függőlegesen fordított, vagyis a szára jobbra néz..) Nem jövök rá az okára.
Az elektronikán az összes kondi kimérve (MKT) és az összes elektrolit cserélve. A tápfeszét egy LNK304 adja, kicseréltem, hátha nem tűri a hirtelen terhelést. Az IGBT-k jók, az összes teljesítmény ellenállás is. Relék kicserélve, de mérve is jók. Áramváltók nem szakadtak.
Még csak utalást sem lelek sehol, hogy mi lehet ez a fordított 9-es. Ha edény nincs rajta, a jó oldalon nem ad ilyen hibát. Vagyis a jó oldalon ezt a kódot nem tudom előcsalni a szerkezetből. Nem az edényre panaszkodik.
Van itt egy lista, mikben van ilyen. Jó sok gépben.
http://botrade.si/en/electric-and-induction-hobs/222-pc-board-ceramic-plate-bosch-siemens-gaggenau-balay.html
Látott már valaki ilyen hibát?
Köszönöm!
Üdv!
Lenne ez a gép, állandóan jelez a sóhiány LED, pedig van bent só.
Valami opto elven működik, csak nem tudom hogyan. Beúszik valami úszó a kapu közé? Mert úszót nem látok a tartályban...
A kis panelhoz elég nehézkes hozzáférni, próbáltam kivenni..
https://www.google.com/search?sxsrf=APwXEdfumZf9zpZEUriXqpk9IYPXwQC0xQ:1680092154298&q=00611912+BOSCH/SIEMENS&tbm=isch&source=univ&fir=YS3J14c46BLG0M%252CxRs3lHjIZ6_s6M%252C_%253BdIx3bpgsrBY22M%252CqlOi586DjptJrM%252C_%253B4Uj57_vWIv_AjM%252CszvqkUyuFPgA_M%252C_%253B57Gv9734MsvGdM%252C8pvLrZQPELS8jM%252C_%253BEoRivvHQ_9R_PM%252CnJ2YhLrzZTza1M%252C_%253BWgEdA9IEDBWYEM%252C6WoDh8sTmum6FM%252C_%253BNP6cS5JMB288lM%252Cckd-X-qLfuGZcM%252C_%253B4Oj56RytT1lL9M%252CY7JeckvyFgdhNM%252C_%253BwbpHGAxd_t11IM%252COABs8t2GtWE9FM%252C_%253BafeXE8_8fpdOjM%252CdHwhcuKOaNreWM%252C_&usg=AI4_-kQh2x4Rv8E5xTfFTmqPmXyAjiW3Xg&sa=X&ved=2ahUKEwjsya-Aj4H-AhVJiqQKHarCC6EQjJkEegQIBRAC&biw=1280&bih=612&dpr=1.5
a tisztelt Tanyatagok szíves elnézését kérem mielőtt belevágnák a témába amiatt, hogy nem is tudom, hogy az alábbi tapasztalatom melyik témakörbe tartozna:ide, borozó, sarki kocsma vagy egyébb, de ha, az ebben illetékes, nem találja megfelelőnek a csoprtosítást majd törli, vagy áthelyezi.
ugyanis, nemrég még azzal fárasztottam a kedves auditóriumot, hogy a fent említett mosogatógép nem hajlandó kimosni a mosogatószert a tárból és, hogy ne ismételjem magamat, megoldódott a baj, a gép vidáman végezte a rábízott munkát, a vékonyfalú pohár szilánkját már el is felejtettük, no hard feelings, megint a családi harmónia uralta otthonunkat. tegnapelőttig. most már, a házasságban tapasztaltabb Tanyatagok, sejtik, hogy baj van a láthatáron. a kedves párom, miután két lábbal rúgta be műhelyem ajtaját tudatta velem, hogy a gép megint nem mossa ki a mosogatószert és, hogy ......, a már említett tapasztalt kolegák ismerik a további szöveget. őszintén nekem is kinyillott a bicska a zsebemben, mivel nem maradt más hátra, előröl kezdtem mindent, szűrö kimosása, karok üregvizsgálata majd a gépet megindítva, nyilt ajtóval, konstatáltam, hogy minden ok. a víznyomás jó, a karok forognak, semmi szenny a rendszerben. végűl elővettem magát a mosogatószert. betöltöttem, megindítottam a gépet, majd a mikor kinyíllott a tár ajtaja, pár percre rá leállítom a gépet, van mit látnom, a mosogatószer onen vigyorog vissza ahová öntöttem. megkötött mint a gipsz. arra a kérdésre, hogy hol van a megszokott, évek óta jól bevált mosogatószer a párom azt válaszolta, elfogyott, most másmilyent vettem próbára, aro-t! futva vásároltam egy, már megszokott jól beváltat, újraindítottam a szerkezetet. az eredmény: minden ok, patyolat tiszta edények. a próbára vásárolt mosogatószerből meg kertitörpéket csinálunk. kellemes jó napot kívánok mindenkinek
Sziasztok!
A címben megnevezett készülék indulás után hibakódot jelez ki: E01.
A neten keresgélve power board hibának írják, de a panelt kimérve tápok megjönnek mikrokontroller úgy tűnik indul, másik oldalon meg pl fűtőbetét problémát említik.
Mi lehet a baja? találkoztatok már ilyennel?
Előre is köszönöm a segítséget, üdv. Miki