Sziasztok!
Fenti szárítógép egy szárítási program lefutása alatt 3-4 alkalommal megáll, hogy tele a víztartály. Természetesen üres, vagy nagyon kevés mennyiségű víz van benne. Ki-be kapcsolás után újraindul, csak így 3-3,5 óra egy program, a ruhát szépen megszárítja.
A vízszivattyúnál van egy úszó, ennek a csatlakozóját lehúztam de így is megáll. Más vízérzékelőt nem látok benne - de attól még lehet. Sajnos manual nincs hozzá, esetleg egy robbantott rajz is sokat segítene. Lehet valami szösz lerakódás? Az NTC szenzor jó, tiszta.
Gőzöm sincs mi lehet. Látott már valaki ilyes hibát?
Jó éjt mindenkinek.
Hellótok!
A következő hibába futottam bele:
A tárgybéli mosogatógép egy megadott programhelyen csak vizet enged be, majd a túlfolyó miatt leereszt, és újra tölt...
Első lépésként a vízszint érzékelő mágnes/reed relére gyanakodtam, de a hiba csak egy megfelelő programtárcsa állásnál jelentkezik, és akkor sem mindig. A programok úgy néznek ki, hogy van egy előmosogatás (1), majd a főmosogatás (2) és végül az öblítés, szárítás (3). A hiba a főmosogatás részben keletkezik. először végrehajt egy előtisztítást, majd jön a tényleges mosogatás. Ekkor adagolja a mosogatószert is a vízhez. ennek a végén jelentkezik ez a víztöltési hiba.
Ha a programtárcsát tovább tekerem, folytatódik a program végrehajtást rendesen.
Találkozott már valaki ezzel/ilyen jelenséggel? Esetleg egy idődiagram is segítene.
Előre is köszönettel: szuts
Szép napot kívánok mindenkinek
Van egy barátom aki vásárolt egy használt Bosch száritógépet használtan kab 2 éve.Azóta már 4X volt javitva és a hiba ugyan úgy visszatér 2-3 hónap használat után a hiba az hogy tisztitás szükséges.Elviszik kipucolják (egy kis KP fejében) és utánna ujra elöjön a hiba.
Lehet orvosolni az adott hibát tálákozott már valaki valami ilyen szintü hibával?A szerelő szerint nem rendeltetés szerü használat
Üdv András