Tisztelt Fórumtársak!
A Sony ST-S120 tunerem monóban szól,de nincs sztereó jel.Automata hangoláskor,nem áll meg,annak ellenére,hogy a jelszint kijelző maximális jelet mutat. Fórumokat kutatva,azok tanácsát követve,kicseréltem a következő kondenzátorokat(rajzon piros pamaccsal jelölve)
C23=47uF 50v,C24=3.3uF 63V,C28=1uF 50V,C30=1uF 50V,C31=0.47uF 50V,C32=0.1uF 50V,C37=10uF 50V,C38=10uF 50V,C38=10uF 50V,C38=10uF 50V,C41=4.7uF 50V,C43=220uF 16V,C51=47uF 50V.
Így sincs sztereó jel. Egy lengyel oldalon azt írta valaki,hogy a LA1851N-ben a sztereódekóder rész tönkrement cserélni kell.Kicseréltem,mégse lett jó..Az IC-én a feszültségek rendben vannak.Az LC7218-as IC-nek kellene leállítani a VCO-t,de nem teszi.A két tranzisztoron(Q23,24) még nem ellenőriztem a jelet,arra gyanakszom talán azok,vagy a LC7218-as IC környékén kell keresni a problémát? Ha az a hiba,akkor lesz sztereó jel is? Előre is köszönöm a tanácsotokat,javaslatotokat!
Üdvözlettel: Feri
Sziasztok!
A "témában" említett házimozi erősítője mindig újraindul.
(Független a jelenség a csatorna választástól, a hangerőtől, a bemenő jelszinttől.)
A készülékházból hallatszik, hogy a relék kapcsolgatnak ki-be.
Nem régen kaptam (csak úgy), eleinte nem volt vele semmi gond, az utóbbi időben kezdte el csinálni. Eleinte csak egyszer-egyszer, de most már perceken keresztül is kapcsolgat, aztán működik egy ideig és véletlenszerűen ismét elkezdi. Van hogy órákon át nincs baja, van hogy egy félórán keresztül is képes csinálni. Ha elindul akkor viszont rendesen működik szépen tisztán szól.
Különösebb hőfejlődést kívülről nem lehet érzékelni.
A javítási kézikönyvet már leszedtem innen, de jól jönne egy tanács hogy merre induljak el. Esetleg találkozott már valaki ilyen hibával ennél a típusnál, vagy valami hasonló erősítőnél?
A segítségeteket és tanácsaitokat előre is megköszönve:
xizor
Sziasztok!
Kezdő hibajelenség:
Az erősítő invrtere nem indul.
A 12V-os kapcsoó feszültség nem indít. A KA494 (TL494 klón) bem kap vezérlést. Akapcsoló jelet két tranzisztor juttaja az IC-re. A teljesítmény tr. cseréje után jönek az életjelek, de amíg a védelem nincs kikötve, az IC nem működik. A védelem tranzisztoai kicserélve, a kiközött állapotában az erősítő szépen működik. Az ELKO-k is átmérve, és a kapszegény 470uF-okat is kicseréltem.
Nincs valakinek rajza, vagy tapasztalata ezzel az erősítővel?
Előre is köszi.
üdv.
Tropfehérke
Sziasztok!
A fenti arm kódjára lenne szükségem, mert javítás után bekapcsol, de csak a "SAFE" feliratig jut.
Az alaplap SONY. Sorozatszáma *VWZ3Z3Y7616788*
Köszönöm.
Üdv.