Egy jvc rx-888rbk tipusu erősitővel lenne egy olyan problémám. hogy halgatás közbe egy picit sercent és azota nincsen hang. Rádio tuner megy ki irja csatorna nevét rds stb. Az optikai bemeneten rátet jelet is felismeri. de minden hangjel ahogy megfigyeltem csak a bemeneti választok ig jut el(tc9162an tc9163an tc9164an) ki már nem belölük. szkopal nem látok rájuk menő se orajelet se adatot.
Valakinek ötlete? Hasonloval találkozot e már? Esetleg service manuál? Előre is köszönöm a segitséget!
Tisztelt Fórumozó kollégák!
Keresek olyan hangfreq erősítő építésben/tervezésben jártas kollégát,aki kihívást érez segítséget adni egy Technics SU-Z22 erősítő megjavításához.
Mivel a hibás elem az STK 2038 (SVI2004A) típusú IC,ezért annak diszktrételekből történő újjá építését szeretném elvégezni. Ennek okai:
,hogy az előerősítést végző AN6070 tip. IC-t szeretném megtartani és
,hogy az AC visszacsatolás a végfokozaról történik a fesz.erősítőhöz(kombinálva egy lepke karakterisztikájú hangszínnel),illetve hogy a koppanásgátló és védelmi kör is közös megoldású a kétfokozatnál.
Hasonló elgondolásra jutottam,mint az alábbi címen lévő STK esetében:
http://www.freeweb.hu/gilszkilabor/elektronika/stk463/stk463.html
Sajnos elektronikai képzettségem kevés,egy ilyen áramkör megtervezéséhez, a kivitelezés viszont nem okozna problémát.
Köszönök minden építő hozzászólást!
Csaba
Sziasztok!
A mélynyomót egy D-oszt. végfok hajtja, amelyben van egy IC. Ez a gyanús, viszont sehogy se találom a neten,nem tudom beazonosítani. Ismeri valaki?
Sziasztok! Segítséget kérek egy Magneti Marelli gyártmányú, RT3 tipusú navigáció,/telefon/MP3 lejátszó/autós rádió kapcsolási rajzához. Pontosabban az kellene, ha valakinek esetleg meglenne. Köszönettel