Sziasztok szakik.
Belefutottam a nevezett mosogatógépbe és nem jutok vele dűlőre.
Segítségeteket kérem. A hiba jelenség a következő.Bekacsolás / program beállítás / indítás után a vizet beereszti nem indul a szivattyú ,2-3 másodperc
múlva a vizet kiszivattyúzza majd kiáll hibára.Az összes led egyszerre villog/
csipog.A perifériákat egyesével le ellenőriztem a motorokat külön hálózatról
meghajtottam,vízlágyítótartót áteresztő képességét ellenőriztem.Minden jó.
A vezérlő panelen égés nyomok nincsenek amit lehetett átmértem.Esetleg javaslatotok? Vez.panel képeket mellékelek.
Köszönettel villkarcsi.
Sziasztok!
A fennt említett mósógép a cenrifugálás befejezésével a mosószer adagolóból füst jött ki. Az öblítést mielött elkezdte volna leállítottam, áramtalanítás után a vizet leengedve és a ruhák kiszedése után tapasztaltam, hogy a füst a dob belsejéből jön. A dobot üresen megforgatva egy picit mintha súrolna egy ponton de nem számottevő. Kérdés, hogy a hibát mi okozhatta, lehet, hogy a programkapcsoló a fűtést nem titotta és bekapcsolva maradt?
Előre is köszönöm!
Üdv. Zsolt
Adott egy régi Candy mosógép. Egy hete kint voltam az ügyfélnél, hibajelenség az volt, hogy gyors programot a fél óra helyett kb 3 és fél óra alatt játszotta le. Átnéztem, csak a csempénél a golyósszelep volt eldugulva, kitisztítottam, próba, ment remekül. Egy hétig tudott mosni az ügyfél, tegnap hívott, ismét nagyon lassan ment végig ez a program. Azt mondja, forró volt az üst a fedél felnyitása után, valamint nem szivattyúzta ki a vizet. Ma ismét kint voltam.A gép felfűt, folyamatosan mos, de sajnos nem vált át öblítésre, hanem marad a mosás programban, nem is szivattyúzza ki a vizet, csak mos-mos. Néha hallani halk kattanásokat a szünetben, mintha szeretné indítani a szivattyút, de nem történik változás, tovább mos. A vízcső nincs eltömődve, a szivattyú külső tápellátásról szépen pörög. Merre keressem a hibát? Ötlet esetleg?
Sziasztok!
Van egy Hoover (Candy) MK7166 mosógép ami a víz beengedése után E16 hibakóddal leáll. Utánaolvasva fűtőszál hiba lehet. Lehúztam ezért a fűtőszálat, hogy megnézzem elindul-e. Utána nem ír E16-ot, de a motort nem indítja akkor sem. Meg sem mozdul, se búgás se semmi. Resetelni lehet, szivattyú funkció működik. Elektronikán nem találok hibát.
Valakinek ötlet?
Köszi előre is.