Üdv mindenkinek!
Befogtam garázsüzemre az öreg RT7300 tuneromat. Örömmel hallgattam is (volna) egész nap.
De kb. négy óra üzem után azt tapasztaltam, hogy "elhangolódott". PLL-es rádió el tud hangolódni?
Ez nekem új! De a Videoton megcsinálta! Elöntötte az agyamat a vér, és górcső alá vettem a masinát.
Végig hajszárítóztam benne mindent. A PLL és a proci rész atomstabil 60C fokig, a tuner is egész jó!
A tuner KF kimenetén még minden OK! Na jött a KF! Ez már egy lehelet hatására is hangolódik, legalább
is a fázistoló kör. Gyorsan előkaptam a jó öreg wobblert meg a hajszárítót. A gyanúm igaz lett!
A KL28-KR29-KC30 komplexum az igazi bűnös! A kezem melegétől is majdnem 20KHz-et hangolódott felfelé!
Valakinek valami ötlete a hőstabilítás megoldására? Én egyenlőre tanácstalan vagyok!
"Rajzot, service manualt, jobbra a "Keresem/WANTED" doboz "KATT IDE" gombján keresztül kérj!"
Sziasztok!
Orion HS 700 8 ohmos hangfalhoz keresek információt.
Tudnom kellene a másik megbontása nélkül hogy hány ohmos a közép és a magas sugárzó, illetve soros kötésben vannak-e. Szert tettem 1 párra de az egyikből hiányzik 1 közép, és 1 magas.
A másik kettő tekercse pedig szakadt.
Köszönöm!
Üdv.:Csaba
"Rajzot, service manualt, jobbra a "Keresem/WANTED" doboz "KATT IDE" gombján keresztül kérj!"
Kinlódok ezzel a szutyokkal Blaupunkt Davos RDM169. Végfok csere után baromságokat csinál.Hol megy a végfok hol meg begerjed 130 KHz-en, és qvára melegszik. A hang IC szintén. Az is hol elindul az órajel hol nem, és nagyon melegszik. A tápok jók. A rádió működik, a CD szintén, mindent szabályoz. a kijelző mutatja a hang kivezérlést de nem szól. A végfok nincs letíltva.
Lehet ennek eprom baja?
Kérnék valami ötletet mert én már kifogytam
Kösz István
Tisztelt Kolegák!
Erősítő paneleket hoztak javítani, a megrendelő nem tud semmi infót.
Valaki felismeri a panel képe alapján, kérem segítsen.
Én qvad405 vagy hasonlónak tippelem, az IC-ről és nagytranzisztorokról le van csiszolva a tipus.
Hiba az hogy a relék nem húznak be,erősités sok panelen müködik, ha hamis jellel meghúzatom a relét, a túlhevülésvédelem is müködik,(kiapcsol), miden nagytranzisztor NPN és MJ15022-24-el helyetesithető.és ket panel hidba kapcsolva működik.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Ferenc