Hello!
Van egy hangfalam, benne 2db mély hangszóróval. Az egyik "dünnyög", azaz enyhén recsegve szól, de nem érintkezési probléma, inkább olyan, mintha rozsdás lenne a mágnes környéke és ahogy mozog a papír, enyhén serceg, túlvezérelt felvétel szerű lesz a hangkép. (De látszólag nem rozsdás semmi, csak a hang hasonlít ilyesmire.)
Volt már tavaly a másik oldali hangfallal hasonló problémám, azt megoldottam úgy, hogy megfordítottam a hangszórót (fejjel lefelé) és onnantól jó lett. (Tehát valami a lógástól eldeformálódik benne és a papír hozzáérhet egy álló részhez.)
Ezt 120 fokban kellett fordítani és jobb lett, majd visszacsavarozva (azaz megfeszülve) most épp tökéletes... viszont ez munkaeszköz és nem lenne jó, ha épp egy rendezvény közepén kezdené el ezt a rettenetes hangzást.
Nincs nedves helyen tárolva (most épp lakásban van, korábban garázsban volt).
Ha kézzel enyhén nyomom, húzom, stb. akkor elmulasztható vagy felerősíthető ez a zaj.
Maga a papír sértetlen, a hátsó sárga harmonika szerű hullámlemez is ép, nincs túlhajtva.
A hangfal típus itt szerintem nem releváns, mert sima kazettás magnóval is volt hasonló problémám, igaz ott nem próbáltam forgatni.
Ennek ellenére a típusa: Omnitronic DX-2522, 2db 16ohm-os van benne, a másik szépen szól, most épp ez is, de szállítás közben ha elmozdul, akkor így jártam. Ezért keresnék tartós megoldást, lehetőleg egyszerűt, nem rombolásosat. Ahogy láttam, a mágnes csavarozva van, tehát elképzelhető, hogy leszedhető.
Egyenlőre még csak elméleti a kérdés, tehát épp most raktam össze, nem holnap bombáznám ismét szét, de aki ebben járatosabb, annak elfogadnám a tanácsát, hogy mit lehet ezzel kezdeni.
Hi
Fenti rádiohoz kellene kod kalkulátor vagy kód
SN:bp9345y5113990
előre is köszi
Szervusztok!
Van ez a fentnevezett (yamaha ysp 900)készülék és nem csinál semmit.
Nincs stbyt se.A tápot néztem,a 3,3V és az 5V meg van a 12V-helyett csak 10.7V-ot mérek.
Van egy microprocessor (M30626Fjpfp)amiről kapna jelet a relé de nem kap.
Ha valaki már javított ilyet és tudna segíteni azt meg köszönném.
Üdv mindenkinek!
Sziasztok!
Hozzám került egy Denon AVR-3300 házimozi erősítő, amelynek a Center csatorna végfokja nem szólt. Kiderült, hogy nagyon sok alkatrész tönkrement abban a csatornában. Szerencsére a végfok és meghajtó tranzisztorokat aránylag könnyű volt beszerezni. Szükségem lenne a segítségetekre abban, hogy a következő alkatrészeket milyen ismertebb tipusokkal lehetne helyettesíteni:
D530, D531 - 1SS270A dioda
ZD509, ZD510 - MTZJ3.3A zenner dioda
TR544 - 2SC1645S tranzisztor
Mellékeltem az adott rész kapcsolási rajzát is. Ezeken a félvezetőkön kívül elégett a 4 db 0.22 ohmos ellenállás (R682-R685) illetve egy 330 ohmos ellenállás (R678). Aki esetleg javított hasonló erősítőt adhatna tippeket, hogy ezeken kívül van-e még olyan alkatrész, amelyekre érdemes figyelni.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Endre