Sziasztok!
Hol keressem a hibát?
Egy lcd n túl sötét a kép ,így sajnos semmit sem lehet látni belőle :(
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Szerinted ez már jó cím?
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
Hellótok!
Adott egy tárgybéli univerzális távirányító, aminek semmiféle dokumentációja nincs. Egy Samsung CK-5062A TV-hez szeretnék használni, ami csak részben sikerül.
Hogyan lehet ezt átprogramozni? Természetesen nincs meg az eredeti távi.
Köszönettel: szuts
Üdv mindenkinek!
Egy másik topikban már beszéltünk erről de az eredetileg Samsungos volt, ezért nyitottam ezt.
Az előzményeket idemásolom.
A TV pontos típusa: Grundig ST72-161 IDTV
CUC 1822
A PN szám: 29701-085.24
"A készülék még ennél is halottabb volt. Ahogy bekapcsoltam készenlétből egy másodpercig vízszintes csíkozódás volt látható és aztán rögtön kikapcsolt. A képcső panelen cseréltem az egyik TDA-t (zárlatos volt)és sorkimenő mellett egy 10 ohmos szakadt ellenállást. Így már nem kapcsol ki. hang is van csak a kép nem látható ill. egy vékony csíkban sűrűsödik össze a képernyő tetején. A képcső jó (legalábbis a Samsungal ment)."
"Ez a TV Grundig DIGI 5, vagyis digitális . Első nekifutásnak a digiboxot kellene átkondizni , mertt ez tipushiba náluk, meghálálja a későbbiekben.
A csik olyan fényes ahogy a képen látszik?"
"Annyira nem fényes. Inkább normál fényerejűnek mondanám.
Ég annyit,nem tudom, hogy számít-e, de hogy ha nincs bemenő jel, (kihúzom az antenna kábelt) akkor kb 3-5 cm vastag, vízszintes fehér csík ugrál, leginkább lentről felfelé."
"Remélem, hogy a digibox az a fémdobozba zárt panel mert nem volt könnyű kiszedni, szétbontani, és sok kondi van benne.A kapacitásuk kb. 30%-a a névlegesnek de olyan is akadt ahol egyáltalán nem volt.
Az összeset kicseréltem.A hiba sajnos maradt. Hang van és a képernyő tetején egy vízszintes csík látható."
Kedves kollégák.
Még mielőtt megjavítottam volna,megjavult. Szeretném lementeni a tartalmát.lehet,hogy újra be fog gagyizni.
Mainboard tipusa: 1-980-335-22
üdv.