You are here

Falfürész elektromos láncfürészből.

47 posts / 0 new
Last post
megujulo
megujulo picture

Sziasztok!

Láncfűrészes ismeretekkel rendelkező segítségét kértem. Sikerült pár kollégának értelmezhető ötletet adni, bár ezeken túl voltam.

Az elmúlt napokban eltűntem! ennek oka a gép elkészítése és jelenleg tart a falaim átvágása, továbbá rengeteg új tapasztalat lett, mely mások munkáját segítheti a jövőben!

Néhány pontban:

1. nem lehetetlen összerakni egy ilyen gépet

2. készítettem munka közben videókat mp4 formátumban fel fogom tölteni a youtube-ra! Majd itt linkelni fogom!

3, készítettem fotókat magáról a gépről is ezeket holnap felteszem a tanyára!

4. Bár sikerült egy két kollégának a fikázás, meg az hogy nem ide való a tanyára! Vajon ez nem elektromos gépnek indult? Egyébként ha nincs rajta kijelző, nem 16 bites alapprogram működteti, és nem villog vagy csipog akkor nincs is itt a helye?

5. Néhány tapasztalat:
a: lehetett volna egy kicsit erősebb a meghajtó tárcsa és komolyabb az ékszíj feszítő görgő állíthatósága
b: én 500 wattos skill fúrógéppel hajtom meg. igazán kB 1200-1500 wattos gép az ami igazán tudná tolni!
c: érdemes stabil megfoghatósággal elkészíteni, mert ha belekapaszkodik a falba igen tud rángatni!

Szóval elkészült a gép és dolgozik is rendesen, csak lassabban mint gyári társa!!

Holnap felteszem a képeket és videókat, minden bizonnyal lesz elég sok érdeklődőnek kérédse

Üdvözlettel Attila

File attachment: 
Comments
kollerp
kollerp picture

Szia megujulo !
Szerintem, ha nem iparszerűen akarsz falat szigetelni, hanem csak a saját faladat, akkor kézi YTONG fűrész a megoldás, amit uniman is mutatott a képen, keményfém lapkás és meglepően gyorsan megy vele a fűrészelés. Egy helyen kibontod a falat ahol átdugod a fűrészt és utána méterenként betolod a szigetelő anyagot. Én láttam ilyen módszert több métert megcsinált egy nap alatt az illető. A fűrész ugyan nem olcsó de amennyiért vállalják annak csak a töredéke.
Üdv:

0

Szveti
Szveti picture

Helló megujulo!
Ha mindenáron magad szeretnél csinálni egy ilyen speciális láncfűrészt, akkor "gondolat ébresztőként" nézd meg a mellékelt fényképen levő precíziós áttétel-házat, bár ennek az áttétele nem 10/1, hanem csak 7,5/1. A robusztus felépítésű csigakerék áttétel olajjal feltöltött - hermetikusan - zárt házban forog. A csapágyak simmeringgel védettek. Olasz gyártmány. Ez az áttétel alkalmas lenne arra is, hogy a motort hossztengelyesen szereld be. Még 1-2 db van belőle. (Persze a kettős-szigetelés kérdése még egy megoldandó feladat.)
Üdv:
Szveti

File csatolás: 

0

lm
lm picture

Szervusz Megújuló !
Milyen méretű hornyot kell vágni ? (mélységxszélesség ?)
Üdv lm

0

uniman
uniman picture
***

Hello Lm.
"Megújuló"-t idézem: "Van jó néhány méter 40-50 cm-es falam"
A gyári lánc meg 8 mm "vastag"...a falat teljes szélességégen át kell fűrészelni, aztán mehet a résbe a szigetelő lemez...

Nagyapáink nem is oly rég még kézi erővel "működtetett" keresztvágó fűrésszel is megtudták oldani...
Üdv.: Uniman

0

lm
lm picture

Szia !
Bocs , nem figyeltem a házat lefűrészelik az alapról és elviszik száraz helyre ?
De vicc nélkül én csak fal horonymaróra asszociáltam
Szép napot
Üdv lm

0

megujulo
megujulo picture

Igen 297 ezer + Áfa! ennyiért meg is csinálnák!

0

uniman
uniman picture
***

Hello.
Tuti, hogy vannak "szakik" akik kevesebbért is megcsinálnák...csak jobban szét kellene nézned...(én 6500-8800/fm árakat látok a neten). (Mellesleg le is bonthatod azt a falrészt, és rendes szigeteléssel újraépítheted...mennyibe is kerülne úgy?)
Aztán tudod-e például, hogy manapság egy kutya-műtét 150e-től kezdődik, legalábbis ott, ahol az ebünket pár napja visszahozták a halálból...?
Én feldobtam a padlásra egy ilyen kosarat...és lőn szárazság!...persze az a gyanúm, hogy manapság már ezért is 400 ezret kell leperkálni! :hmmm:

Tacho-generátoros visszacsatolással működő fordulatszám-szabályozó segítségével talán meg lehetne oldani a fordulatszám csökkentést, de külön kellene gondoskodni egy extra léghűtésről. Ezért inkább célszerűbb inkább más motoros meghajtáson gondolkodni.

...vagy itt van ez a szerszám :D :

Az elektromos gépek láncsebessége is sokkal magasabb, mint amit felételezel...
Üdv.: Uniman

0

lcsaszar
lcsaszar picture
*

Sziasztok!

Én nem gondolkoznék ilyesmiben, mert balesetveszélyes. Egy pár ujj vagy kézfej nem ér annyit. Én is szoktam kombinált fogóval kalapálni, ha éppen az van kéznél. De ez más kategória.

Üdv, lcsaszar

0

megujulo
megujulo picture

Ezer és millió dolog van ami miatt balesetet szenvedhetünk. Napi szinten százak halnak, ezrek sérülnek az utakon a teljesen üzembiztos és töréstechnikailag tesztelt gépjárművekben!
Nyilvánvaló az is hogy egy ilyen gép nem gyerek kezébe való! eszement személyek pedig marathatnak a kocsmapadon és ihatják a borukat! No comment!

Egyébként így eltérünk a topic céljától!

A cél megcsinálni egy ilyet, nem azt vesézni mi nem lehet jó stb.

Kettős szigetelés kérdése!:

A gépet szigorúan FI relés hálózatból használom, aminek a védőföldelése is tutira le van vizsgálva!

Tehát ha valami bibi vana tekercsel akkor az elég időben le tud oldani!

a fi relé is 8000 Ft még sincs a magyar háztartások 80%-ban beszerelve. Évente páran meghalnak bojler miatti áramütés miatt, noha jó testeléssel is kivédhető lenne a baj, pláne ha lenne fi relé!

Szóval a gyártó is azért szerel műanyag alkatrészt hogy megoldja az esetleges motorszigetelésből adódó áramütés lehetőségét, hisz nincs mindenhol ÉV relé!

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia: az általam ismert gépekben műanyag fogaskerék és gyalázatos kuplung van

Bálint

0

Szveti
Szveti picture

Szia SzBálint!
Az elektromos láncfűrészek - a kettős szigetelés megvalósítása érdekében - mindig tartalmaznak egy műanyag fogaskereket is! Ezeknek a gépeknek azonban ez szokott a leggyengébb pontja lenni! Ha megujuló kollégánk házilag szeretne egy ilyen gépet készíteni, akkor a kettős szigetelés problémáját Ő sem kerülheti meg!
Üdv:
Szveti

0

mindigehes
mindigehes picture
**

Szia!

Ez így ebben a formában nem igaz.. Van 2 elektromos láncfűrészem is, amiben minden gyárilag fém.. Az egyik egy régi Makita, a másik megy egy kék Bosch.. Semmi műanyag nincs benne, csak az olajszivattyú.

0

lcsaszar
lcsaszar picture
*

Van valami olyan módszer, ahol bizonyos távolságonként befúrnak lyukakat, és valamit tesznek bele. Talán elektromos katódot, vagy valami vegyi anyagot. A részleteket nem ismerem, de érdemes lenne utánanézni. Az interneten emlegetnek valami injektálást.

Üdv, lcsaszar

0

megujulo
megujulo picture

Igen sokféle módszer van!

A fúrásos módszer injektálást jelent! az anyag amit betöltenek (baurex inkjet 24 ezer / 10 kiter, 1-2 méterre elég, de az sem biztos beválik!

Dryzone paszta 0,6 liter (600 geamm) 12700 Ft 0,4 méter falra elég 48 vastagságnál!
tehát megint 25 körül tartunk / méter!

a házunkat 12 éve vettem. Gyakorlatilag akkor be kellett költözni. Így a nappali a szoba és a speiz kimaradt a falszigetelésből! (be kellett lakni a ház egy része le lett festve, vakolva gyorsan)

A többi falat (majd 140 méter, kivéstem és kibontottam, leszigeteltem és visszafalaztam! Volt rá vagy 4 év idő! (egy parasztkúriás épület ami 44 méter hosszú és 8 méter széles)

Most hogy tönkrement az épület le nem szigetelt része ezt is meg kell csinálni, de nincs rá 1 év és nincs rá 400 ezer pénz sem!

A fürész a legelérhetőbb megoldás, de ilyen gépet nem lehet idehaza bérelni mert a kéti 385 ezer a önjárós millió feletti!

A gyémántrészecskés fogak főleg akkor jönnek jól ha nagyon kemény dolgot kell átvágni. Itt a víznedvességtől és a fugák vastagságától haladt a fűrész mint kés a vajon!

A szomszédban is átalakított fűréslánccal vágták át a falakat. Volt a szakinál vagy egy tucat lánc, de egy darabbak végig csinálta a 24 métert!

Ha követ vagy kemény anyagot kap akkor szakadhat el! Láttam, mert kiváncsiságbl végig ott voltam! a technológia nem nagy kunszt!
A lánc szépen tempósan haladt a falban és a fugából hordta kaparta ki a lánc a homokos habarcsot. Piros téglanyom szinte nem is volt benne!

Utána mikor kivágta, megtisztította egy hosszú lappal és betolta a szigetelő anyagot, kiékelte és a végén letapasztotta és csöveket tett bele, majd egy tűzoltó készülékbe tett bagyon híg habarcot, és kompresszorral benyomta hézagok közé a csöveken keresztül!

File csatolás: 

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia: fúgába vas és sréz rúd, vezetékkel összekötve páronként

Bálint

0

ty
ty picture

Én bérelnék egy erre való gépet, vagy vennék egyet használtan, a munka végén pedig eladnám használtan.

Nehezen tudom elképzelni, hogy a kvarc szemcsék ne gömbölyítenék le kettő perc alatt a nem gyémánt vagy vídia vágóéleket. Egyszer megpróbáltam kényszerből HSS fúrószárral feltágítani egy furatot téglában - ha jól emlékszem.
Nem sok köszönet volt benne. Tudom a habarcs puhább mint a tégla, de a kvarc szemcsék ott vannak és dolgoznak.

Üdv, ty

0

megujulo
megujulo picture

Nincs igazi vágóél!
A fűrész foga nem más mint egy tompa kockatest. a szerepe inkább kaparás mint vágás, így nem azonos egy fémfúró hegyének kopásával vagy terhelésével sem.

Én is bérelnék, még napi 25 ezerért is. de nem lehet. senki nem tart ilyet bérlésre!

0

Inhouse
Inhouse picture
*

Szia!

Akkor semmi gond, kettő perc pont elég lesz neki az egész házra. A megadott sebességgel (0,4m/s) 2 perc alatt 48m-el végez...ne, ha igaz lenne.... :)

0

megujulo
megujulo picture

Viccet félretéve!

A láncsebessége 40 cm/ másodperc!
A fal átvágásához nem a láncsebességet kell számolni! egyébként nem véletlenül mondják azt hogy a magyar találékony!

Akárhogyan számolom:

a szombathelyi csapat aki itt volt a szomszédban nekem a 18,5 méter szigetelni valóra 222 ezret mondott!
A szomszédban 24 métert vágtak fel reggel 8 kor kezdte a fiatalember egy fűrésszel és délután kb 4 órára kész is volt!
A kemény fólia szigetelés m2-e 3500 Ft (2 méterre elég)! ez 33 ezer Ft
a kiékelő hézagokat műanyag lemezből vágták ki körfűrésszel! Kb 5000 Ft
az üzemanyag kb 10 ezer Ft
a teljes munka 220 ezer + fa ha kell számla!
szóval reggel 8 délután 4 az 7 óra kajaidővel!
A 220 ezer minusz költségek osztva 7-rl = 24 ezres órabér!

Gondolom te is ennyit keresel!

Majd ha én is ennyit keresek talán meg is tudom csináltatni! ehhez képest van legfeljebb egy tucat
vállalkozás országosan aki ilyet tud!

szóval ha ki találjuk hogyan lehetne a fűrészlapot kíméletesen járatni, akkor talán elérhető lenne a szigetelés sokkal több ember számára!
Nem azért nincs mert nem akarom, hanem azért mert nem telik rá!! hogy ilyen drága szakembert megfizessek!
BOCS!
És nem azért vetem ilyen házat mert ezt szerettem volna, hanem erre tellett!

0

city217
city217 picture

Szia.
..és hányas volt a lába? :)
Jó lenne ha csinálnátok már valamit azzal a fűrésszel, vagy kérd át az egészet valamelyik kocsmába. Vagy írj szürkén!

Üdv.

0

Szveti
Szveti picture

Szia Inhouse!
"A megadott sebességgel (0,4m/s) 2 perc alatt 48m-el végez"
Gondolom ezt viccnek szántad! Ugyanis a 0,04m/s a lánc kerületi sebessége, ami nem azonos a fűrész előrehaladási sebességével!
Üdv:
Szveti

0

Inhouse
Inhouse picture
*

Szia!

:) A 0,04m/s az 4cm/s, elírtad. Szerintem egy átlagos elektromos láncfűrész nem lesz alkalmas sehogy sem falat vágni. A mi házunk is régi, de szerencsére az alászigetelést még az előző tulaj megcsináltatta. A nyár kivételével üzemeltetünk egy elektromos (kompresszoros) levegő párátlanítót, így egészen rendben vagyunk penészileg.

0

megujulo
megujulo picture

Köszönöm!

itt a technologia: 2,00 percnél kifejezettn a figyelmet forditanám!

https://www.youtube.com/watch?v=56JCdzObtHo

Tehát erre kell gép!

https://www.youtube.com/watch?v=8aUs7olL2Is

jó 5letet szivesen meghalgatnék!

Üdv és jó estét mindenkinek!

0

kisandras79
kisandras79 picture
*

Szia !

Teljesen átérzem a helyzetedet,én is ebben a cipőben járok.Az injektálásról,mint technológiáról van valakinek valami tapasztalata?Erősen ezen gondolkodom.

Üdv:András.

0

uniman
uniman picture
***

Hello András.
"Injektálás"...mivel a falszerkezet is mozog(hat), a "meggyógyított" részben idővel újabb kapiláris mikrorepedések keletkez(het)nek és a nedvesség újra elindul felfelé... Erre látok is példát a környezetemben, pedig azt "szakcég" végezte...
"Körülbelül 20 különböző injektálásos rendszer létezik a piacon" Link

Üdv.: Uniman

0

city217
city217 picture

0

Ebit
Ebit picture

Szia!
http://www.mehesrenoszig.hu/74-19429.php
Itt megtalálod az összes létező technológiát.
Természetesen, nem olcsó megoldások, de az utólagos vízszigetelésék esetében, az egyréteges megoldások, tartós eredményt nagy valószínűséggel nem biztosítanak.

0

megujulo
megujulo picture

A vizszintes teherhordó falszigetelés nem olcsó mulatság! Kivéve ha magad össze tudod hozni!

A gond a szerkezettömörséggel a tömeggel, a felület átjárhatóságával és az új függőleges terheléssel van!

Na már most mint mindent a gépekkel lehet könnyiteni a munkánkat! (egyrészt ne álljon neki senki akinek nincs fogalma legalább egy picit a statikával kapcsolatban, másrészt azért kell egy kis átgondolt munkamenet ehhez a munkához)!

Tehát vagy kifizeted a 6500 ? (kérdés mit adnak ezért) - 15 ezres méterenkénti árakat, vagy ha értesz hozzá nekiállsz és megcsinálod!

Ennek a munkafolyamatnak többféle módszerei vannak!

az injektálásos módszer esetében a dryzone (25 ezer FT anyagköltség / méter 50 centis falból!) lehet megfelelő, a többi 20-80% sikerrel végezhető, persze egyik sem olcsó!

a legbiztosabb ha a falat megszakítjuk és elzárjuk megfelelő szigetelő anyaggal, s ez a falátvágás vagy a falbontás és visszafalazás technikája!

Rengeteg méter falat kibontással (alsó 4-5 sor kiszedésével, szigeteléssel és újra falazással) oldottam meg!

a jelenlegi helyzetben a meglévő falakat nem tudom kibontással megjavítani!
Belülről kell átvágni, az injektáció reménytelen és bizonytalan folyamat!

Ehhez gép kell, mert kézimunkával a sarkokat belülről senki nem fogja kifürészelgetni!

Tehát a topic azért jött létre, hogy megoldjuk a feladatot, nem azért hogy egyének ajánlgassál a maguk tevékenységét!

5let arra kell mit hogyan lehetne nem arra mint hogyan nem érdemes!ű

Köszönöm!

0

mindigehes
mindigehes picture
**

Szia!

Ami gépet én láttam, az egy dobra tekert bowden szerű drótkötelet használt pici vídia göbökkel rajta. Két dob volt, két motorral, csigákkal. Bent egy, meg kint egy. Fúrtak ely lyukat a falra, azon átfűzték a sodronyt, majd feltekerte a mester az egyik dobra. Motor indít, csévélte a kötelet, az meg vágta a falat. Amikor elfogyott a kötél, odébb tették az üres dobos gépet, másik oldalon indult a motor, és csévélt. Vitt mindent, csak a vasberont nem... Amíg vágott, mindenki fedezékbe vonult, mert ha szakad, baj van...

Ez talán egyszerűbb házilag.

0

slaszlo
slaszlo picture

Szia!

Aligátor fűrészen nem gondolkodtál? aligátor Kicsit hosszabb lapot kell hozzá szerezni.
Szerintem a keményfém lapka az kell, mert még ha malter is, az is hamar elnyalja a fogakat.

Laci

0

megujulo
megujulo picture

Egy hasonlót csináltam! vettem egy kézi fűrészt 10 ezer Ft volt! levágtam a nyelét és rátettem egy kis átalakítással egy dekopir fűrészre! eredmény 1 méter fal lett és egy leégett dekopir! 1 nap alatt! Szal ez nem működik! a legjobb ha valami kaparni tudja! Lassan és nagyobb erő nélkül elég gyorsan halad a fűrészelés!

sajnos nincs kétoldali hozzáférésem, mert kívülről fenn van a kőalap és nem szeretném leverni! Bellülről ott vannak az ajtók és a válaszfalak is! ennek sarkalaros pontja még az is hogy lehet részben vissza lesz bontva a téglafal is!

Legrosszabb esetben a fugát kellene kikaparni egy sornyi téglából a többi már gyerekjáték lenne ennél a falnál!

0

mindigehes
mindigehes picture
**

Milyen vastag a fal?

Van porotherm daraboláshoz vídiás korong... méteres átméróben is, hintafűrészhez...

Illetve amikor én a falat szigeteltem, és tégláig takarítottam a vakolatot... magasnyomású mosóval.

Fugát szennymaró fejjel kimosatni? Még ha esztergályossal csináltatsz vékony dűznit, az se nagy pénz...

0

megujulo
megujulo picture

a falak átlagban 48 55 centisek, kb 18-20 méter amit szigetelni kellene még!

A többi 74 méter már készen van! (6 év alatt 80 ezer Ft-ból (szigetelés és malter ára) ott volt lehetőség a téglasorokat kibontani, majd szigetelés után visszafalazni!

Most nincs lehetőségem szétbontani a falakat, tehát ha alapos akarok lenni, akkor azt fizikai elválasztással szeretném az a tuti!

Két napja rakom össze a fűrészt, így nem sok időm van itt most lenni! (aki dolgozik amugy sem ér rá!)

Ha meglesz az első elképzelés lesznek róla fotók videók, felteszem! Vagy siker vagy kudarc, majd kiderül mit bír amit elképzeltem!

Egyelőre ékszíjas megoldással 1/3 áttétellel egy 1700 wattos fúrógéppel meghajtva az áttételt!

Hogy mi szakad, mi nem bírja majd a puding és az evés problémája lesz!

Ha siker akkor a jövő héten elkészül a falszigetelés! ha kudarc legalább lesz tapasztalat! Én bízom a sikeres gépem megépítésében!

0

uniman
uniman picture
***

Hello.
Előző hozzászólásodban ezt írtad: "kívülről fenn van a kőalap és nem szeretném leverni"
A szigetelőanyagnak illene néhány centimétert túllógnia a fal síkjánál mindkét oldalon, hogy a nedvesség ne tudjon átszivárogni a szigetelési vonalon...vagy nem? (Mért nem?)
Üdv.: Uniman

0

DINO54
DINO54 picture

Szia !
Az a "kőalap" az ha jól értelmezem az nem az alap lesz hanem kőborítás a szigorúan vett lábazaton vagy a fal nagyobb felületén.
Ez ha változatlan formában meghagyják egy nedvesség hidat fog képezni és értelmetlenné válik minden féle utólagos szigetelési próbálkozás. Tetszik nem tetszik, akarom nem akarom igen is MEG KELL szakítani az alap szigeteléssel! Ha nem teszik, minden féle beavatkozás csak kidobott pénz. Ehhez jön még "pótproblémának" a padlószintek az alapszigeteléshez viszonyított helyzete és az aljzat beton szigeteltsége vagy nem szigeteltsége.
Egyébként a probléma inkább egy gépész profilú oldalra kívánkozna inkább bár a szakmánkat annak idején a reszelésel kezdve tanították. Egy használható gépet összehozni sok időt, s ami vele egyen értékű sok pénzt jelent. Olyan félre sikerült elképzelést már csak elrettentés képen említek hogy egy maroknyi dekopír-fűrész motorjával próbálkozni.
Üdv. Laci

0

uniman
uniman picture
***

Hello Laci.
Akkor már ketten is tisztában vagyunk a fizikával... :beer: (De tényleg csak ketten!?) :falfej:
Ez olyan dolog, mint mikor egy ismerősöm inkább a "szaki" tanácsára hallgatott egy szoba bitumenlemezes szigetelésű aljzatbetonjának készítésekor: Jó mélyen a fal síkja alá is ásson be az aljzatbetonnal... Aztán a szigetelt betonra visszavakolták mindennemű szigetelés nélkül a fal kikapart részét... Most szépen szivárog a nedvesség a falból a szigetelt aljzatbetonba...
Üdv.: Uniman

0

Multi Multiplikátó
Multi Multiplikátó picture

A padlószigetelésnek, lábazati fal szigetelésnek és a lábazati fal burkolati szigetelésének természetesen kapcsolódni kell. Ezt az első félévben tanítják az Ybl Miklós főiskolán az építészjelölteknek. Aztán persze vannak különböző variációk a padlószinttől és a lábazati fal kialakításától függően...

0

Kari
Kari picture
*****

Hellotok!
Ehhez jön meg a (kocsmai)szakik feledekenysege a küszöbtajak (szerintük szüksegtelen) szigetelesenel is, a viz pedig igencsak ismeri a kissebb terjedesi ellenallas utvonalat :-(...
Egyebkent az altalam ismert jutyubos videokon "enyhen szolva zavar" a katranypapir szerü lapok betolasainal (de a müanyagoknal is), hogy sehol sem olvasztjak/ragasztjak össze az egymasra lapolt felületeket- pedig mintha ezt is igy oktatnak/irnak elö!
Kari

0

Multi Multiplikátó
Multi Multiplikátó picture

Elvileg össze kellene olvasztani a bitomenes lapokat, de gyakorlatilag ha a teljes ház súlya rákerül, akkor összeragadnak azok maguktól is. 30-35 fokon már elég lágyak ahhoz, hogy egy ilyen bazinagy teher alatt összeálljanak, és annyi azért szokott lenni.

0

city217
city217 picture

Csak tudnám meddig tart még ez a kőműves tanfolyam, habár annak se jó, mert egyik szakmám és borzalom még olvasni is!
Az egésznek köze nincs az elektronikához ami itt folyik, még ha "egyéb berendezés", akkor se!
Nem tudom meddig engedik még?!

Üdv.

0

DINO54
DINO54 picture

Szia city !
Én ezt már voltam bátor pedzegetni. Legfeljebb akkor volna itt helye ha valami motor szabályzási kérdésben lenne szükség "konzultációra". Ráadásul felmerülnek olyan ötletek, megoldások amik ha rosszul sülnek el, egy életre szólóan drága "mulatság" lehet az egészséget illetően.
Üdv. Laci
Ui. A kőművességhez mint a focihoz mindenki ért! (jó magam is) :)

0

Multi Multiplikátó
Multi Multiplikátó picture

Ó, ha te ennyire szakképzett vagy, akkor itt van életed nagy lehetősége, hogy végre egyszer fikázás meg trollkodás helyett érdemben is hozzászólj valamihez! Ne hagyd ki az alkalmat faszikám, ilyesmit még úgysem láttunk tőled! Vagy nem menne az imidzsedhez? :-D

0

DINO54
DINO54 picture

Szia !
Ilyen hangnemű hozzászólás után már volt alkalmam tapasztalni hogy az illető elvonulhatott egy kicsit elmélkedni. Ez részemről csak egy jóslat, de eddig még hasonló eseteknél mindig bejött.
Amúgy ennek a témának tényleg semmi helye ninc itt a Tanyán!
Üdv. Laci

0

city217
city217 picture

Kéne?!

0

uniman
uniman picture
***

Hello MM.
Persze...csak hát a ház még 1900-as évek elején lett építve. Akkor még a sárral összetapasztott kövek az alapban megfelelelően "szigeteltek"...
Persze a tanácsadás székhelye a helyi "korcsma" volt...ott mindent tutira tudnak és kétlem, hogy bármelyik "kőmíves" látogatta volna 40-50 évvel ezelőtt a megnevezett institúciót.
De elárulom, hogy a helyi sváb parasztházak alapja egy asónyom mély árok, amelyet zsaludeszkákkal megmagasítottak és ebbe szórták bele az agyaggal kevert ködarabokat. Jobb helyeken akár 1 méter magasságig... Azt már meg sem említem, hogy a falak követték a domborzati viszonokat, pl. egy 15% lejtőn épült ház teteje szintén 15%-os lejtéssel készül a domboldalon. Szomszédom mindegyik (öt) szobájának vízszintbe hozott padlózata majdnem 40 cm-rel lejjebb van, mint a szomszéd szoba padlózata...de a plafon ferdén lejtős.

Üdv.: Uniman

0

Multi Multiplikátó
Multi Multiplikátó picture

Ilyen régi házaknál még más volt minden. Nem csináltak padlószigetelést sem, csak döngölt föld volt, vagy max ledeszkázták, de ez páraáteresztő volt, úgyhogy nem ázott föl a fal. A gondok akkor kezdődnek ezekkel, amikor kapnak valami párazáró kerámiaburkolatot, vagy egy alzjatbetont butumenes szigeteléssel. Akkor a talajpárának nem marad más útja, csak a falban...
Mint mindenre, az építészetre is igaz az, hogy rendszerben kell gondolkozni.

0

Sponsored links