Hello!
A fenti Daewo tv-hez (CP 375 belső)szeretnék segítséget kérni:Mégpedig be lehet -e lépni a service menü-be saját távva, és hogy( eprom csere után kép eltolódott).Infót előre is köszönöm.
Hello.A fent emlitet Tv szinei a képen láthatóan zöldes,ill felül piros,alul kék szin sáv látható.Esetleges hibaforrás?Üdv.
Megoldva.A PTK volt a hibás,szétszedve szét volt égve.Szerencsére volt egy rossz monitorom,kicseréltem,és müködik.Köszönöm a tanácsokat.Üdv.
Sziasztok!
Elakadtam a címben szereplő TV javításával.
Alaplap típusa: CP-520.
A tápegysége jónak látszik, S/B 3,3VDC és S/B 5,0VDC feszültségek rendben vannak.
Az alap kvarc oszcillátora működik.
Viszont nem kapcsol fel készenlétből, illetve készenlétben felváltva villog a piros és a zöld LED nagyjából másodpercenkénti ütemben.
Merre induljak, mit nézzek meg?
Kumi
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a javításhoz. A hiba a következő. A kijelző felső részén 20 centin jó a kép, de alatta egy vékony csík után lefelé futó kép látszik. Alatta látszik a kép, de így elmosódott. Menünél is ugyanezt produkálja. Ha üres csatornára váltok, akkor látszik, hogy a jó képet rakja be alulra lefelé szaladó csíkokban.A csatorna kiírást húzza lefelé.
Előre is köszi az ötleteket!