Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem egy cp185 belsejű daewoo tv-hez.
Indításkor kettőt pittyen és a led zöldre vált de a sormeghajtás nem indul.
116V sortáp megvan, proci megkapja a tápokat, a sorkimenőről a tápok viszont nincsenek a 43V a 13v a 180V mind hiányzik.
Meghalt esetleg a sorkimenő trafója?
Én erre tippelnék de 5 ropi egy új nem szeretném fölöslegesen cserélni.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv.:Peti
Hi.
Táp és eltéritési hibával jött a 100Hz es 29 colos daewoo.
Tápjavitás után fogta a sort a tda 8358j ic és a zárlatos rgp15j dioda.
Találtam bontott ic-t és diodát, a tv elindult.
Kb egy óra üzem után 60 fok körül volt az eltéritő ic hűtése,a sortranzisztoré akkor még nem volt vészes.
2 órai működés után a tda felment 75-80 fokra mig a sor meg kb 65 fokra,és ezek az értékek maradtak is 3-4 órás üzem után is.
Kérdezem, hogy mennyire jók ezek az értékek???
Kicsit sokallom a tda melegét....
Cseréltem a 3 lábra menő diodát is de lényeges változást nem tapasztaltam.
Persze átkondiztam a táp és sorki környékét!!!!
A mestereknek a véleményére lennék kiváncsi..
Üdv.egon
Helló!
Sorkimenő csere után állítanom kellene geometrián, de nem tudok belépni. 91 pr hely képélesség minimum piros-zöld-menű.
Nem jól csinálok vmit?
Üdv.: Ízirájder
Tiszteletem mindenkinek!
Fenti TV-t egy munkatársam hozta el, hogy segítsek rajta, mert apósát magukhoz kellet költöztetni, hozták a tv-t is. Régóta úgy működik, hogy állandóan keresi az adót. Ez azt jelenti, hogy a már beállított adó szépen megjelenik, majd pár másodperc múlva szemcsésedik, majd élesedik a kép. Ezt csinálja minden megkeresett adón. Szétszedve annyi látható, hogy a tuner vagy cserélve volt, vagy csak a lábai lettek átforrasztva. AV-n minden ok. Púpos kondik nincsenek. Tudom, ez még nem jelenti azt, hogy jók is.
Nem nagyon vagyok benne a TV javításban de, hátha kapok segítséget.
Előre is köszönöm Csabesz.