Szevasztok
Hoztak egy ilyen monitort aminek a tápja kiment,a tipusa P/N6870T445D10 .
Mivel tök zárlatba van kiforrasztottam a meghajó fetet 11n60c2 zárlatos,a meghajtó ic is 2AS01.
Lenne két kérdésem mivel lehet helyettesiteni az ic t,illetve hol lehetne ehez a táphoz rajzot keriteni
Üdv mindenkinek.
Adott ez a DELL monitor.2001-es gyártású,nagyon szép képe van/lenne,ha pár napja elnem kezdte volna az alábbi jelenséget produkálni:
Bekapcsolás után(mihelyst melegszik)a kép jobb/bal oldalról egyszerre benyomódik a kép szinte homorú lesz.
Mérgemben rácsaptam a tetejére ettől visszaugrott de csak pár pillanatig.
Nem akarom kidobni,mert sajnálom...
Mi okozhatja ezt?
Kondi?
Kontakthiba?
Várok javitási ötleteket,hátha...
Köszi.
DELL 1703 FPt monitor bekapcsoláskor nem mindig jelenít meg képet, ha a jel kábel be van dugva és olyankor, kábel nélkül a teszt kockát sem jeleníti meg. A jel kábel folyamatos ki be dugásával néha sikerül bebillenteni és olykor, utána napokig is működhet. A háttér világítás normálisan bekapcsol. Táp hibára gyanakszom, mivel, ha a háttér sötét akkor könnyebben bebillen és világos háttérnél van egy érdekes sistergő hangja (mint a régi lámpás TV kutyaházának).
Ha valaki találkozott már hasonló hibával, kérem segítsen és rajzok is jól jönnének. Üdv Jacek
Sziasztok. Sajat monitorom adta fel a harcot, a bekapcsolast kovetoen megjelenik egy halvany hatterfeny, de azonkivul semmi, meg a menut sem tudom a kijelzore csalni. A kikapcsolas nagyon nehezen megy, csak sokadik alkalomra kapcsol ki. A gombok nem lehetnek hibasak, nehany napja minden gond nelkul kikapcsoltam. Sajnos rajzot nem talaltam a neten sehol. Szetszedtem, a kondik nem puposak, egyik sem, mintha gyari allapotukban lennenek. Igen, tudom, attol meg kiszaradhattak. Orvendetes teny, hogy ez a monitor meg nem egy nehany evre volt tervezve, a kondik nincsenek a hutok kozvetlen kozeleben. Szoval ha van valakinek otlete hogyan tudnam ezt a monitort a halottak kozul feltamasztani, nagyon megkoszonnem. Udv.
Update: kozben mericskeltem, de nem talaltam semmi gyanusat. Viszont az alaplapon van 2 memoria chip, az egyik forro, a masik lesutne a bort az ujjamrol - ha hagynam. Talaltam egy videot, amiben egy srac az egyik memoria chipet csereli ki.