Sziasztok!
A fenti készülék rf modulátorának a norma váltásában kérném a segítségeteket, most DK hangja van és BG kellene.
Köszönettel : Laci
üdv:múltkoriban kiganéztam a VR-550 videomat.
Tápkondik cseréje,tisztítás, szíjak cseréje, stb.
Azóta az elejére visszatekeréskor kiadta a kazettát és kikapcsolt.
A megoldás:a jobb oldali infravevő LED egy keskeny nyáklapon ágaskodik, hosszú lábbal beforrasztva.Amikor a kazettakidobó(stb) motor szíját viszatettem, kicsit elgörbítettem a LED-et, nem pontosan a lyukra nézett, visszaállítva most tökéletes.
Bálint
Van egy Philips videóm, amit arra használok, hogy a ház antenna rendszerére rányomjak UHF jelet.
Van egy lepke antenna (erősítővel a tetőn kívül). Ennek a jele bemegy Stong digit műholdvevőbe majd a VHS Philips Video koax bemenetére innen megy ki a modulált jel egy Hirschmann ant erősítőre. Utána rámegy egy 8-as splitterre (üresek lezárva)(4 tv-t hajt), és innen megy ki a fali aljzatokra és a tv-k re. A videó frekvenciáján a kép csak fekete-fehér az antennáról jövő adók pedig mind tükör simák mindenhol. A digit műholdvevő képe pedig szép, de enyhén hangyás. Ha kihúzom a lepkét a digit műholdvevő uhf frekvenciáján kisimul a kép és a vhs Videó frekvenciáján be be ugrik a szín. (a videó önmagában tv-re dugva színes képet szolgáltat)
Hol lehet a hiba, és mi lehet a megoldás? Esetleg túl erős a bemeneti jel a lepkéről és a zaj rá szuperponálodik a modulátor frekvenciákra? Vagy a bemeneti jelek túlvezérlik a modulátorokat? hogy lehet, hogy az antenna képe, mindenhol megfelelő erősségű és tiszta képet ad, de a Modulátorokról lejövő jelek egyik sem tiszta? Sőt a videó képe sötét fekete fehér(hang az rendben). Erősíteni, vagy csillapítani kell a jeleket? Vagy valami illesztési hiba? (műholdvevő és a videó között nincsen kicsatolás, csak egy sima koax van.
Tanácsokat segítséget köszi
Szautner Béla
:help:
Sziasztok! A fent szereplő combóhoz segítséget szeretnék kérni:
Azt csinálja, hogy bekapcsolás után kb. 5 másodperc múlva kikapcsol. Ezt akkor is megteszi, ha DVD/CD lemezt szeretnék betenni. Bekapcsoláskor a LED-ek megfelelően világítanak.
A kazetta behelyezése kriminális, egyébként, ha sikerül, tökéletes a kép, a hang.
Tehát:
1. Kazetta belyezése a nyílásba. (hiába nyomnám tovább, nem megy, így nem kapcsol be.)
2. Bekapcsolás, ("function" gomb megnyomása)
3. Ekkor tovább lehet nyomni a kazettát és be is tölti, indul a lejátszás.
Szétszedve azt lehet látni, hogy a betöltö motor "ráfeszít" a betöltő mechanikára, ha ki van kapcsolva. Ellenben bekapcsoláskor "kilazul", alapállapotba kerül a mechanika.
Letöltöttem a doksiját. A kijelző két szélső kivezetésének feszülségét szerettem volna megtudni, de a rajzon nem szerepel érték. Én -17,2 és -15,7V-ot mértem. A többi feszültséget még nem ellenőriztem. A tápegység részében nincs kondi felpúposodva.
Bocsi, ha hosszúra sikerült... ;)
Üdv: Födi
LEZÁRTAM. A készüléket visszaadom.