Üdvözlet minden kedves tanyalakónak!
Vettem egy címben említett oszcilloszkópot hibásan. Az első vizsgálatok után kiderült, hogy a legnagyobb probléma jelenleg a tápegység +100V-os kimenetének hiánya. A tápvonal ezen biztosítéka ki volt égve amikor kinyitottam a gép hátát. Megmértem/kivettem a részleghez tartozó tranzisztorokat, diódákat, minden jónak tűnt valamint lemértem a kimeneti ponton a dc ellenállást itt sem mértem gyanúsan alacsony értéket. A biztosítékot árammérővel helyettesítve bekapcsoltam és szépen 200mA körüli áram folyt kb 5mp-ig utána csattant valami a környéken és természetesen az egekbe szökött az áram.
Újra átmértem mindent, és azt találtam, hogy a kimeneti 2N3055 B-E zárlatos lett. Lekötöttem a két elmenő ágat (itt továbbra sincs kis ellenállás , az egyik ágon 2kohm a másikon 4kohm)
Nézegetve a kapcsolási rajzot és közben méregetve azt találtam, hogy az R9-es ellenállás nincs ohmikus kapcsolatban a kimeneti 100V-al, a többi helyre eljut, ahova kell neki.
Mit javasoltok mit érdemes megvizsgálni még a környéken?
Kedves Kollégák !
Egy 1586/A időalap tárcsasorán végeztem teljes érintkezőtisztítást, nagyon megérte, mert az öreg, kontakhibás készülék horizontális eltérítése nagyon szépen stabil lett. De közben sajnos a racsnizó golyópárt tartó, és a csőtengelyre szoruló öntvényt sikerült még a szétszedés közben tönkretennem egy rosszul átgondolt csavarással, meglazult a tengelyen ezáltal, és megszűnt a racsni és a tárcsaérintkezők szöghelyzetének az összerendelése. Nem is tudom visszaállítani, mert már nem szorul a tengelyre, és a végállás sem működik ebből adódóan. Ha nincs más megoldás, megpróbálom átfúrással és csappal megoldani, de mivel a finompoti tengelye hosszában végigmegy és útban van, nem is tudom, mit lehet majd tenni. Addig is tudna valaki a komplett mechanikai szerelvény pótlásában segíteni ? Vagy esetleg ezen más megoldást javasolni ? Köszönettel: P.L.
Sziasztok,
Egy régi EMG-s műszer helyrehozatalához kérek segítséget. EMG-1462/2, vagy más néven TR-1659/2 - kettős meredekségű integráló digitális voltmérőhöz keresek megvételre eredeti gépkönyvet és/vagy kapcsolási rajzot. Utóbbi fontosabb.
Előre is köszönöm.
Üdv.
Tibor
Sziasztok!
A fenti programozható függvény/arbitrary generátor ('89-es EMG műszer) bekapcsoláskor (hideg állapotból) az összes kijelző, ill LED elkezd villogni (pedig van vagy 50), úgy 1-2 perc múlva pedig lefagy, vmi értelmetlen kombinációban. Többszöri ki-be kapcsolás után helyreáll és működik. Azt hittem, párától; napon szárítottam 1 napig, azután egyből működött vagy 2 napig, utána ugyanez, pedig száraz idő volt már. Tápfeszek, setup-aksi jó.(van eredeti gépkönyvem, vagy 2 kiló.) Bent olyan 10-12 hatalmas nyák, tele CMOS és TTL IC-vel. Fogalmam sincs, hol keressem a hibát. Örülnék, ha valaki ismerné, vagy javította, esetleg volt EMG-dolgozó. (Nagyon szeretem és jónak tartom a sajnos, néhai EMG műszereit, csővoltmérőm, szkópom is ilyen.)
Előre is köszönettel: Szamos