Hello!
EMG 19690-es (TR-9588) logikai analizátor bemenő egységéhez rajzot keresek. A Tanyára feltöltött doksi sajnos csak termékbemutató anyag. Fel van töltve a kérések közé is, elég lenne csak a bemeneti egység rajza.
üdv.
rn09
Sziasztok,
Tudom hogy erre a célra itt van a jobb oldalon a keresendő doksik részére a "fiók",de ha nem nagyon sértem a szabályokat, - nincsen meg vkinek, vagy nem tudja hol lelhető ennek a magyar gyártmányú műszernek a szervisz manuálja, vagy legalább a rajza?
http://www.radiomuseum.org/r/elektronik_programmable_function_ge.html
János.
EMG 1568/2 oszcilloszkópom sugara szaggatottan jelenik meg. A kioltás frekvenciája kb. 550Hz.
A nagyfeszültségű tápegységben a BD241 tranzisztor kollektorán kb. +-10V (60KHz) közel színusz jel van, ami 550Hz periodicitással lecseng nullára. Ez a lengés mérhető a 741-es IC kimenetén is, közel táptól tápig. Az egész jelenség hatással van a KS csőre, és 550Hz-el kioltja a sugarat.
Hol lehet a probléma, ebben szeretnék segítséget kapni.
Sziasztok
Javítok egy 18146-névre keresztelt kettős labortápot 0-40V/2,5A analóg műszeres.
Hát EMG utód a cég , "de én nem mertem volna ráírni az EMG -t "... eléggé nehézkes a javítás.
Szóval TL082 van benne, 2 db az egyik a feszültség / áram + referenciáknak LM385 , a másik TL a betáp AC feszültséget a kimenő feszültséghez komparálva váltja (gondolom az áteresztők disszipációja miatt). Referencia egy LM385 1,2 amin kb 0,2V-ot mérek ?. Kimenő fesz. szabályozható, de nem 0-ig. Pl. CV led sem alszik ki áramhatárolásnál.
A feszültséget egy kettős potenciométerrel lehet(ne) beállítani, amit kivettek belőle. Majd kicserélem egy 10 fordulatú lin. potira.
Egy kapcsrajz jól jönne. Valami Conrad táp hasonló lehet, ha valakinek lenne ötlete , megköszönném.
Üdv
Szabi