sziasztok.van egy ilyen szép darabom vadi új alfába való.autóban még nem volt.tápot adtam neki és csak a "canchek" felírat jelenik meg a kijelzőn.a can bus hiányát mivel lehetne pótolni,vagy valami más ötlet.
Mélysugárzó boltot, netán aki "hangszóróbőrt" árul, Budapesten tud é valaki?
Szép estét az Uraknak!
Hy!
Van nálam egy JVC center.Bekapcsolás után néhány másodperccel kikapcsolt. A végfok melletti tranyó lábainak a forrasztása repedt volt.Ahogy mozgattam, le is kapcsolt a védelem.Viszont, ha feszesen tartottam(forrasztáshoz nyomtam a lábait), akkor működött rendesen, hang is volt. Megforrasztottam, zárlat sincs, mégsem szól azóta. Viszont nem is kapcsol ki.A kettős táp: +-35V megvan a végfokokon(2db TDA7295), viszont a GND nincs, pedig az adatlapja szerint kellene.De lehet, hogy más a rajz.Ezért is kellene a gépkönyve. Van még olyan probléma is vele, hogy halkításkor is hangosodik. "Örökforgós" gombja van. Ha gyorsan tekerem, akkor le lehet halkítani.És még ami érdekes, hogy a trafónál van 3 bizti. Egy a trafó elött, 2 utána. Viszont az egyik hozzá sem ér a foglalathoz(ki van tágítva duplájára).Amiket találtam hasonló gépkönyvekben, mindkét bizti kell a működéshez.Ez meg anélkül is megy.Ezért is jó lenne legalább a táp meg a végfok rajz.
Tehát: 1.:nincs hang mióta megforrasztottam(viszont nem kapcsol ki), 2.:hangerő gomb bedilizett, 3.:trafónál 3. bizti mi lehet?
üdv: Hege
Sziasztok!
Előszőr: Kellemes ünnepeket,és boldog új évet kivánok mindenkinek.
Philips CD930-s lejátszom van, ami tökéletesen lejátsza az eredeti cd-ket,de az irottakat nehezen inditja el. Töbször kiirja "ERROR" feliratot,de néhány újrainditás után tökéletesen lejátsza a lemezt. Hiba ez? Vagy ilyennek fogadjam el?
Kőszi Hege.