Sziasztok!
Elnézést hogy a címben nem írtam típust,de a gép a helyszínen van és a típusszámot sajnos elfelejtettem feljegyezni.A vezérlőpanelja ugyanaz mint a 3FS-3611-esé,csak ez 1400-as centrifugával rendelkezik.Az esetek többségében az ilyen helyszínen nem javítható gépeket el szoktam hozni haza,de most sajnos ezt nem tudom kivitelezni,mert a teherautómon még nincs műszaki vizsga,így marad a helyszíni javítás.A hibajelenség pedig a következő.Ha elindítok egy mosási programot,akkor ajtó lezár és elkezdi betölteni a vizet.Közben elindítja egyik irányba a dobot és amíg a vízvétel tart,addig forog folyamatosan a dob is.Olyan bő negyed dobnyi víz beszívása után elzárja a vizet és leáll a dob is(amit még észrevettem,hogy jóval a víz elzárása előtt kattan valami,szerintem a vízszintszabályzó,de a víz csak folyik tovább befelé),viszont a kijelzőn nem lép ekkor tovább,hanem elkezd pár másodperces impulzusokkal még vizet beengedni,de a dob nem forog közben.Ezt a vízvételezgetést képes addig csinálni,amíg megtelik a dob.Illetve tovább is csinálná ha ki nem kapcsolom.Hibakódot nem ír ki.Amit eddig megnéztem:Fűtőszál,hőérzékelő,vízszintszabályzó,légcsapda.Dugulás nincs a vízszintszabályzó is kapcsol.A fűtőszál is jónak tűnik.Megcsináltam azt is hogy a fűtőszálat,hőérzékelőt,vízszintszabályzót egyenként lehúztam(az egyes alkatrészek lehúzása között természetesen újrapróbáltam,de a gépet nem hatotta meg.A hiba továbbra is fenáll.Elhoztam a panelját gép nélkül tudom hogy nem sokat lehet vele kezdeni,de azért megmérem benne amit tudok.Mindenkinek köszönöm előre is a segítséget.Üdv:Ladakölyök
Sziasztok!
A címben szereplő géppel van olyan gondom, hogy egyáltalán nem kapcsol feszültséget a mágnes szelepre. 230V helyett csak 60-62V körüli feszültséget mérek a csatlakozón. A szelep működik, hálózati kábellel kipróbáltam.
A panelon nem találtam szét durrant triakot vagy bármely más sérült alkatrészt. A centrifugát megcsinálja és a vizet is kiszivattyuzza, de se mosási, se oblitesi programon nem vesz vizet. Ha elindítom, az ajtót lezárja, megmozdítja a motort egy kicsit és tovább nem csinál semmit.
Csatolok képeket a gép adattáblajarol, a kezelő panelrol és a fő panel mindkét oldaláról.
A fő panel tápja Vipera 12 ic-vel van szerelve.
Aki találkozott már ezzel a hiba jelenséggel és tudja, hogy mi a megoldás, kérem ne tartsa magában.
Köszönöm mindenkinek aki válaszol.
Üdv: Ladakolyok
Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni ehhez a mosógép típushoz . A hiba az hogy vizet kaphatott a motor csatlakozója és elégett a taho tekercs,de a panel is meghibásodott. Leégett a nyák is a taho csatlakozástól és 2 smd is elégett ami látszik is. A kérdésem az volna hogy meg tudná e mondani valaki a taho tekercs és a 2 smd értékét amelyik számozása R72,R71 ? Esetleg rajz is jol jönne ha van.
Köszönöm a segitséget elöre is.
Szép napot mindenkinek.
Sziasztok!
A következő dologban szeretném kérni a segítségeteket.
A címben szereplő felültöltős mosó-szárítógépben kellett szénkefét cserélnem, mert el voltak kopva.
Csere után rendben elindul a mosó program, de mikor az utolsó 7 perchez ér mikor centrizik, akkor a kijelzett és beállított fordulatszám (pl 1300) egy pár perc után (kb 2-3 perc) elkezd lefelé menni (1300-1100-800-600-400-110) és ezzel együtt a motor fordulat is változik.
Sőt a kijelzett hőfok érték is ugrál körbe körbe 40-30-20..... de az itt már nem befolyásol, mert csak centrizik.
Ha megáll a program akkor kiírja a stop feliratot, de rögtön átvált , mintha be akarnam ujra állítani a programot, és változtatja a fordulaszámkijelzést.
Ezek utan ujra szénkefe csere, mert nem volt tul biztató, a helyzet majdnem ugyanez, de most már a program vége után marad a stop helyzetben ahogy lennie kell.
Kicsit tanácstalan vagyok, lehet valami testpont kimozdult a helyéről, vagy nem jó kontaktol?
Bármi ötletet szívesen veszek.