Sziasztok!
Egy JVC fejegység előlapjában lévő xtal hol rezeg, hol nem. Amikor hibátlanul működik akkor 10MHz 6,7Vpp mérhető a lábain. A készülék pontos típusát most nem tudom, de pótolni fogom. Kérdésem, hogy honnan lehetne beszerezni ilyen, a mellékelt képen látható (X801 pozíciószámú) kvarcot? Körbenéztem de a kapható SMD tokozások hatalmasak, sehogy sem férne bele.
Pótoltam a típust!
Köszönöm.
Üdv.
Sziasztok!
Vettem egy használt, hibás Pioneer F-99X tunert. A hibája, hogy FM-ben csak monóban szól, és a térerő mérő nem mutat semmit. Monóban szépen, tisztán szól, és ha leveszem az antennát, akkor elhallgat. AM-ben szépen szól, és működik a térerőmérő is (nyilván ilyenkor az AM antenna bemenetet használom). Szemre nem találtam rajta egyértelmű hibát, nincs sérülési nyom rajta. A korábbi tulaj a program gombokat javította, mert azok szivacsai elöregedtek. A gombok tökéletesen működnek. A kapcsolási rajza megvan, mivel azonban sajnos egyelőre nincs FM szignálgenerátorom, ezért fordulok hozzátok, hátha valaki már találkozott ilyen hibával.
Köszönöm: Péter
Van egy Onkyo TX-NR646 házimozi. Bekapcsolás után ezt az üzenetet írja ki. NG:LCRSLSRBLBR. A reset nem segít. A végtranzisztorok mérve jók, feszültségek megvannak.
Van valakinek ötlete, hogyan tovább?
Előre is köszönöm.
Mindenkinek Boldog Újévet Kívánok!
Üdv!
A címben jelzett mini hifin STBY van, viszont bekapcsolás után a hang megszólal majd teljesen leáll. Semmivel nem indítható a következő feszültség alá helyezésig. 3cd-s 1 fiókos rendszer,a hibát eleinte csak néha adta elő, mostanra viszont teljesen kuka lett. A cd része eléggé viharvert, elképzelhető, hogy nem áll pozícióba ezért old le? Hibát nem ír, jelöl. A gumik már rég elnyúltak benne, ezért nem gondolnék erre de hátha mégis. A tápjai jónak tűnnek, semmi nem melegszik, ami még érdekes, hogy stby-ban is megy a ventilátora. Ha esetleg valaki ismeri a gépet és tudna némi infót, megköszönném. Köszi a figyelmet !