Sziasztok!
Lenne itt Valaki, aki ezt jó minőségben le tudná gyártani? Esetleg egy jó ötlet e-helyett? Aztán érdekelne még egy jó hangszínszabályzó is.
Köszönöm!!
Üdv ismét Mesterek!
Egy jó ismerősömé a fenti készülék és jó lenne életre kelteni!
Nagy volt a buli, aztán fogalmam sincs hogy, de a készülék használat közben leesett neki kb. fél méterről, azóta nem csinál semmit. Ismerős elmondása szerint először még a power led világított a bekapcsolónál, de már az sem.
Szétszedtem, törést, repedést nem látok. A "kis" táp megvan, ami a digitális vezérlést (és a kijelző meghajtást) látja el, de ahogy néztem hasonló service manualban, az IC-nek 3,3V kellene, de itt 5V-ot mérek.
Egy ilyen eséskor mely alkatrészek a leginkább sérülékenyek? Logikusan végiggondolva a nagyobb tömegű, nagyobb tehetetlenségű dolgokra gondolnék, mint pl. elkók, amik esetleg zárlatba mehetnek... Ebben nincs tapasztalatom, hogy az integrált áramkörök mennyire tűrik az ilyesmit, el tudnak-e pusztulni egy efféle baleset következtében.
Gondoltam van köztetek olyan, aki esetleg már találkozott ilyesmivel.
Köszönöm!
Sziasztok,B.Ú.É.K!
Lenco SL301 M350 tű. Sajnos az unokák sikeresen letörték a tűt, tudtok javasolni
valami olcsó megoldást. Vannak meselemezek és még kellene egy darabig.
Üdv:Jenő
Hi to all,
I am looking many days for schematics for the LAX MA7200 audio amplifier.
I think it is made in far east and is copy of other model, probably a QSE brand.
Similar to this-or made from the same factory-is the ODY-PRO 7200, which has a board with a printed label "XILICA" which is a Canadian company.
Any of the schematics is great help for me, as I have to service more than 20 units.
In case you met any of them please inform.
Thanks for your time for reading