Sziasztok!
Ezt a gépet az osztrák szomszédtól kaptam. Kipróbálva az egyik oldal rendesen szól, de a másik oldala fél hangerő alatt recsegve szól ( torzan ) de ha fél hangerő felett van akkor rendesen szól. Merre lehet a hiba, az előerősítő részben, vagy a végfoknál. Szeretném megcsinálni, mert elég komoly szerkezet, köszi előre is az infókat!
Kedves kolégák!
Atyai jóbarátomtól kaptam egy Philips 22 AH 572/00 előfokot.
Kicsit olyan "trágyából előásott" kinézetű,70-es évek beli, de nekem így is tetszik.
A javításhoz egy rajzra lenne szükségem, legalább a tápról és a logikai panelról.
Minden segítséget köszönök!!!
stonhy
Üdvözletem !
Philips Szervízes Mestert keresek , ha van közöttünk .
Segítséget szeretnék kérni , vagy egy ilyen eladó monitort keresek.
Öreg Tom
Sziasztok!
Egy erősítőt javítok, ahol a hibák nagy része a gép melegedéséből (és elégtelen hűtéséből) fakadó elöregedett forrazstásokból fakadt. A nyákon is jól látszódnak a megbarnult melegedő részek, azon a részen nagyon sűrűn vannak TO92 és TO92L tokos tranzisztorok. A forrasztásokat ki tudom javítani, de jó volna ezt a dolgot egyszer, s mindenkorra lerendezni... Régebben láttam képeket TO92-höz való hűtőzászlóról, de most, hogy egy kicsit keresgéltem a neten nem találtam semmilyen boltban kapható megoldást, barkácsolni nem szeretnék, mert kb. 20db ilyen hűtőzászlócska kéne.
Kellene néhány TO126 tokhoz való hűtés is, ebből egyfélét találtam az elektro kontha oldalán, de az nem lesz jó nekem mert az fektetett felszereléshez van, nekem meg állítva vannak a tranzisztorok és nincs akkora helyem, mint amekkora az a zászló.
Tudnátok valami forrást találni nekem ilyen hűtőzászlókhoz? Előre is köszi a segítséget!
TO126-hoz már van bordám, hála welding alt-nak.