Kedves fórumtársak!
Szeretném megkérdezni hogy a fent említett hangprojektorhoz hol tudnék beszerezni főpanelt.
A panel kódja:AH41-01883A
Esetleg van aki a Samsungtól tud rendelni panelt?
Előzmény:
A hangprojektor nem kapcsol be. Tápegység OK (24V) a szervizmanual (40-ik oldala) szerint kimértem a Micom ic 64-ik lábát és ott 3.3V megvan. Semelyik modul nem kap 5V-ot csak 3.3V-ot.
Köszönöm előre is a segítséget.
Üdv:
Lenne egy olyan problémám, hogy az adott CD lejátszóban tápkondikat cseréltem és egy olyan hiba lépett fel, hogy bekapcsolás után azonnal kinyílik a tálca ill. az optika teljesen hátramegy. Az tálcát és az optikafejet mozgató motor egyfolytában jár. Az összes szalagkábelt megnéztem, helyükön vannak. Mi lehet vajon a gond?
Köszönöm.
Tisztelettel: Károly
Megoldás: Az eredeti TO92 tokozású ellenállásbiztosíték kiforrasztása és egy korrektebb 5x20mm foglalatú biztosíték aljzat kiépítése. Lsd. mellékelt képek.
sziasztok
először is mindenkitől elnézést kérek, de "hót amatőr" vagyok- egyáltalán nem értek az elektromossághoz. Max, ha fizikálisan lehet csinálni valamit, azt meg próbálom megoldani - volt már, hogy sikerült.
A problémám a következő: van 1 Yamaha KX-670 kazettás deckem, amit hosszasabb ideje nem hallgattam, s miután elővettem, rájöttem, hogy egy 7 perces felvételt 7 perc 24 sec alatt játszik le. A sebesség nem ingadozik. Mivel a készülék összes lehetőségét kihasználva vettem fel annak idején nagy rakat CD-ét kazettára, ezért nagyon vacak lenne ha ezeket elveszteném. Ha vki nem ismerné a készüléket, - dupla szalagfeszítős, 3 fejes, 3 motoros (és egyik sem a kazetta ajtó nyitogatásáért felelős), szalag monitorozási lehetőséggel - (sztem HI-FI minőséggel, bár egész biztos, hogy vannak ennél jobb készülékek is). Úgyhogy megnyúlt a képem, amikor rájöttem a belassulásra. A környékünkön nem nagyon merném senkire rábízni, ha egyáltalán elvállalnák, hisz már felejtős technika.
Az lenne a kérdésem, van-e a sebesség állításnak valamilyen lehetősége, és az esetleg számomra, mint "hót amatőr" számára megoldható e? A kapcsolási rajzot letöltöttem, itt elérhető
http://tatai_tibor.extra.hu/nyomtat/yamaha_kx-670_[et].pdf
de nem sok értelme van számomra, mert nem értek hozzá. Látom, hogy bonyolult, ha kevés szereléssel elérhető vmi, amin állítani kell... Viszont, ha tisztítani kell, vagy esetleg egy csavar segítségével állítani, olyasmit csináltam már és még nem rontottam el készüléket. Úgyhogy, ha vki tud, megkérem segítsen, tanáccsal, - érdemes-e megpróbálni - mit is kellene csinálni, stb...
A válaszokat előre is köszönöm.
üdv kollégák!
az autorádio problémája,hogy bekapcsolástol számitva kb 1 percig szol a rádio,és utána csak sistergés.
várni kell vele majd 10 percet és utána megint jo 1 percig.
a rádioján kivül fullosan müködik.
nem füstöl,nem melegszik!!!
valaki találkozott ilyen hibával?
bekötés is kellene ,mert nem hagyományos iso csatis.
üdv:atis