Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

GELOSO MODEL G 4 223 TRANSMITTER

OTHER - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
2.4 MB
Page
21
Category
OTHER
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar geloso manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
GELOSO MODEL G 4 223 TRANSMITTER service manual (1st page)
Preview of GELOSO MODEL G 4 223 TRANSMITTER [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
GELOSO MODEL G 4 223 TRANSMITTER service manual (2nd page)
Preview of GELOSO MODEL G 4 223 TRANSMITTER [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    GELOSO MODEL 223
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant OTHER forum topics:
Grassmann & Sohn Model 100

Kérdés lenne:

A topic címben említett masszírozóizé nem több, mint egy ~220-as, kb. 40W-os soros motor, rugóra felfüggesztve az egyik végén, a másikon excenteres csapágyazásal. A hetvenes évek közepe-vége környékén gyártották, pár ezres darabszámban. Ilyen:

Gyakorlatilag új, mármint leszámítva azt a pár évtizedet, még a gyári földelt (sima, nem polarizált) dugóval van ellátva, a kábel sérülésmentes és hibátlan állapotú.
A gép teljes fémházas. A védőérintkező madzagja a kábelbemenet mellett a burkolathoz van rögzítve, a villa egyik vezetékén készüléken belül egy egyutas, bakelit+fémházas kapcsoló van, a másik egyenesen megy tovább a motorhoz.
A viselkedése kicsit fura, a konnektor bedugásának irányától függően :
1) a kapcsoló hatástalan, ki és be állásban is viszonylag nagy fordulaton pörög a motor, ami nem tűnik üzemszerűnek, viszont
2) megfordítva a fázist-nullát (dugót) a kapcsoló rendben működik, a motor sokkal alacsonyabb fordulatszámon üzemel. (szerintem ez az üzemi fordulat)

A kapcsoló BE állásában a dugón a fázis-null között kb. 820 Ohm, KI állásban szakadás van. A föld és az egyik villa (ez a szál megy át a kapcsolón) között BE állásban ~270Ohm, KI állásban szakadás, a másik villa és a föld között ~700Ohm, a kapcsoló állásától függetlenül. A fázis a burkolaton nem jelenik meg egyik konnektor állásban sem, egyik kapcsoló állásban sem.
Kefék rendben vannak, a házuk nem sérült, rugó is erős, kommutátor szépnek tűnik.

Van valakinek tippje, mi a szösz lehet vele? Vagy bontsam inkább és nézzek rá az állórészre?

Köszönöm!

 

 

 

Ledes UV műköröm lámpa
Üdv Hozzám került egy 12 leddel működő műkörmös lámpa. Tökéletesen működik CSAK elgyengültek a ledek és már csak többszörös idővel köt meg az anyag alatta. A hiba ott van ,hogy nagyon gyatra hűtése volt a ledeknek. Két féle hullámhosszúságú led volt berakva. Típusjelzés nem lelhető fel rajtuk, de feltételezhetően 1W-os típusok. Lehet efféle ledeket normális áron beszerezni? Persze valami normális hűtőbordát is kéne majd rájuk varázsolni. egy efféle lámpa újonan 30000Ft. Tanácsaitokat előre is köszönöm Laci
TOPCON 3D OCT-2000 szemfenek vizsgalo szemeszeti keszulek
Tisztelt kollegak.
Egy Topcon gyartmanyu 3D OCT-2000 tipusu szemeszeti keszulek kerult hozzam.A hiba a ,,galvano error,,  uzenet.A markaszerviz uj keszulek beszerzeset tanacsolja,visszautastiva ennek a gepnek a szervizeleset.Jartas e valaki kozulunk ezen eszkozok szervizeleseben?tudna e par infot,segitseget adni mit is jelent a hibauzenet.Hogy mukodik,mibol all a galvano-modul.

Nagyon koszonom:tamilaci59/Tamas Laszlo-Marosvasarhely/Erdely
Samsung SPF-87H fényképkeret kijelző hiba
Üdv Mindenkinek! Egy Samsung SPF-87H típusú képkerethez kellene egy kis segítség. A probléma az, hogy nincs kép rajta, viszont megtaláltam, hogy az USB +5V-ja föld zárlatban van. A zárlatot pedig a D401-es smd alkatrész okozza, amire csak ennyi van írva 63 5 vagy S. Ha valaki tudna küldeni egy rajzot esetleg meg tudná mondani mi lehet ez az alkatrész nagyon hálás lennék. Mellékelek egy képet róla: http://kepkezelo.com/images/r4fi0qnqli11rchfyvg.jpg Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv: Csaba
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce