Üdv!
Tönkrement a táp egy Grundig CUC 7303 tévében.
Eddig cserélve lett a R661 220Ω, D663 Z3,6, T665, C626 47μF/400V és az UC3842N IC is rossz lehet, de még nincs meg, ezért nem tudom még működésre bírni.
A T665 helyett csak 2SC3795 típusú tranzisztor volt itthon. Paramétereit tekintve nagyon hasonlít az MJF18004-hez.
Használhatom-e tartósan a 2SC3795-öt?
Köszi
Sziasztok!
Az eredeti kérdésfeltevő helyett!
Kalex
"Boruzs Gábor
Grundig 42PW110-5501-es tipusu Plasma TV készenléti táppal kapcsolatos Információ kérése.
A Táp jele. R84.194R-5 /Az R84.194R-3-s nem egyezik meg./
A készenléti tápon lévő IC1004-es pozicióban tlálható IC tipusa kellene /nem FSD200-as/
Sajnos a teteje lerepült. Ez ez BEKÓ-panel.
Üdv: BG"
Sziasztok !
Egy öreg kb. 14 éves Grundig tv -hez kellene segítség.Tulajdonképpen
a hibát is tudom és úgy gondolom a hibás alkatrészt is. A szine megy el és a kis trimmer kondira gyanakszom.2 hete állítottam be de eddig volt csak szin.A bajom az ,hogy a tv nem nálam van és az ügyfél nem tudja a tipusát leolvasni.Régebben sokszor a kis kondit fix kondira cseréltem (amíg megvolt a műhelyem)most viszont nem emlékszem az értékére .Pikós nagyságrendű csak mennyi azt nem tudom.Ebben kérném a segítségeteket.(közben böngészem a rajzokat is).Előre is köszi
Sziasztok! Hozzám került egy Grundig monolith 66-190 multi system típusú tv. Nos ennek a video csatlakozója egy 6 pólusú tuchel aljzat, azt szeretném tudni hogy össze lehet-e ezt kötni valahogy RCA-val vagy SCART-al?