Üdv urak!
Ez tv nem tudott elindulni készenlétből többszöri próbálkozásra sem. Sötétben látszott hogy az eltérítő tekercs csatlakozójánál szikrázott, ezért cseréltem egy másik hasonló eltérítőtekercsre, így ez a hiba megoldódott a gép elindult. Úgy néz ki az eredetinek is csak annyi a baja hogy kiolvadt a lába a csatlakozónál, még javítható. Most a másik eltérítővel nem jó a raszterkorrekció. Ohm-ra eltér valamennyivel az eredetitől, nem pont ugyanaz lehet. Szervizmenübe már be akartam lépni, de nem reagál egyáltalán a távirányítóra. A vevő megkapja az 5 V-ot. A táv-ot ellenőriztem telefonnal úgy néz ki jó. Cseréltem eeprom tartalmat, de azzal nem volt kép sem. Mi lehet még ami elkerülte a figyelmem?
Köszönöm előre is!
Szevasztok!
A fenti készülék a következő hibát produkálja.
A TV bekapcsolva: Kép nincs (fehér ernyő) OSD van (hibátlan), hang nincs, ugyanekkor a Scart-ról hibátlan kép és hang kijön.
A TV-t AV-ra kapcsolva: Hibátlan képet , hangot ad, mindegyik AV bemenetről.
A feature modul hibás egyértelműen. (oda futnak be a szálak)
Volt-e ilyen hibátok, van-e valami gyors tipp a hibát illetően?
Mivel másik modulom nincs, így szívesen kicserélnék 1-2 SMD tranyót, ha
megmondanátok melyik okozza. :)
üdv
Sziasztok szükségem lenne egy kis segítségre a Grundig 40 VLE 2020 S készülékben Softwert kellene frisitenem mivel nem indul a készülék. Addig eljutottam hogy a Grundig oldalról lelehet tölteni http://www.grundig.de/software/tv.html de folyamatosan a http://www.grundig.com/de-de oldalt dobja ki. Tudna e nekem valaki segíteni akár egy cimel ahonnan letudnám tölteni vagy valakinek megvan és elküldené nagyon szépen megköszönném.
Tiborr
Üdv mindenkinek.
A készülék grundig,cuc 5350,bekapcsoláskor 3 kulcs 4 vonal jelenik meg képernyön és távkapcsolora nem reagál.Tehát négy számjegyü kódot kér.Gyerekzárra gondolok.A kérdésem hogy hogyan lehet hatástalanítni.
LAJOS
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
A kód egy "d"-vel írandó, valamint hosszú ó-val.
A Grundig is csak Grundig. Nem kell a második n betű. A címet javítsd a beidézettnek megfelelően, mert előbb-utóbb törlés lesz a vége!
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz."