Tiszteletem a Tanya lakóinak!
Meglehetősen kalandos úton került hozzám, egy Osram valami.
Csatolok, néhány képet, valaki talán felismeri.

A barátom, a feliratok alapján, nem volt barátom.
Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm:
exGelkás
Sziasztok!
Egy Manitou nevezetu munkagepben megszunt funkcionalni a fordulatszammero oraban levo uzemoraszamlalo. Ez egy kis lcd, melyre ra van integralva a vezerlo is. Sajnos, semmilyen turistajelzes nincs az lcd-n igy igazabol be sem tudom azonositani, de meg halvany tippem sincs az esetleges cserejere.
Keszitettem nehany kepet, ezek alapjan hatha valaki kozuletek mar talalkozott ilyennel???
Merete 41,9 x 14,9 mm, 6 vezetosav, 7 digit
???
Koszonom!
Udv!
Imre
Sziasztok!
A vaterán vettem egy kijelzőhibás visszáru lejátszót.Azért vettem meg mert TV-re is köthető és szinte minden formátumú filmet lejátszik,mpg,avi,mkv stb.A kijelzője foltos volt.Olvastam itt a vaterán hogy másnak is volt már ilyen hibája és volt hogy a padláson tárolástól magától elmúlt(itt céloztak sokan az újra kristályosodásra).Gondoltam próba szerencse,és levett plexivel addig melegítettem a bekapcsolt kijelzőt hajszárítóval(1500W) még láthatóan elkezdett a folyadék mozgolódni(70-80fok).Utána hagytam lassan visszahűlni és valóban az eredetileg nagyobb folt kisebb lett és volt két másik 3-4mm eres,meg teljesen eltűnt.Lehet ez lesz a megoldás ezekre a foltokra? Eddig csak egyszer csináltam meg de lehet 8-10 felmelegítés teljesen eltüntetné(vagy hazavágná :)) ? Valaki próbált már hasonlót?,mert azért ebben az állapotában már nem annyira mindegy hogy esetleg tönkre megy e.
Üdv!
Szevasztok Tanyalakók!
A következő dologban kérném a segítségeteket.
Van egy kiválóan müködő Wayteq hd90cx DVB-T gépem. A távirányítoja az egyik napról a másikra, nem akarja vezérelni. Csak bekapcsolni hajlandó, de a többi gombra nem reagál. A gépről ami elérhető, az tökéletesen működik(csatorvaváltás, programozás stb). A távon szétszerelés után semmi elvátosást nem látok, a gombok megnyomására rendesen küldi a jelet, de a gép nem érzékeli. Természetesen uj elem cserével kezdtem a probát. Ha közel viszen sem reagál. Csak a bekapcsolás gombra, de kikapcsolni már nem lehet vele. Mi lehet a hiba? Segítségeteket előre is köszönöm.
János