Hello!
Ismét itt vagyok... :(
A mai eset:
Adott egy BenQ FP51G monitor.
Bekapcsolásnál nincs kép (fénycsövek mennek), majd szép lassan kezd megjelenni néhány színes pont, egyre több, majd csíkok, és a végén az egész kijelző alulról fölfelé (vegy felülről lefelé) kifehéredik.
Táp jó. Én procira, scalerre vagy panelre gondolok.
Találkozott már más is ilyennel?
Üdvözlet Kollégák!
Keresnék Samu LCd monitorba inverter trafót
tipus: TMS90631CT
Elöre is köszönöm
Kameradoki
Sziasztok!
Bekapcsoláskor 90%-a képernyônek tele vízszintes csíkokkal, majd lassan fogynak a csíkok és kb 5 perc múlva tökéletes a kép.
De mihelyt rezolucióváltás (vagy kikapcs-bekapcs) azonnal csíkos megint csak most gyorsabban fél perc alatt eltünnek.
Fújtam meleggel-hütöttem is a scalert meg a t-cont de nem érzékeny rá.
Van 2db próba lcd panelem, de nem barátkozik egyik sem ezzel scalerrel (függôleges oszlopok lesznek), így nem tudom t-con vagy scaler lapon keressem a hibát. Hôlégfuvoval atfujtam mindent de szerintem nem kontakthiba lehet, az elkókat ESR-rel mind átmértem és mind jó.
Probáltam müködés közben kihuzni a flet kábelt ami a scalert összeköti a t-connal, és azonnal visszadugtam de egybôl csíkos jelenség lett. Igy a t-conra gondolok, de nem vagyok benne biztos hatha csak valami adatmegszakadás miatt ujraindul a scaler.
Üdv!
A munkahelyemen felmerült egy probléma, amire gyors megoldást várnak. Egy 40 éve beüzemelt Siemens S5 Simatic PLC, amin volt anno. két Siemens monitor. Aztán, mikor kidőltek a sorból, került a helyükre egy-egy Sony CRT tv, amin a sor és képméret össze lett kicsit húzva, mert a PLC más felbontást ad, mint az alap TV szabványok. Ezt követte egy újabb Sony Trinitron CRT, ami a napokban esett el. Feltettünk egy Philips LCD-t, majd egy Samsungot, de a tetején és az alján egy-egy sor elveszik. Ezeknél persze nincs geometria állításra lehetőség, csak amit a felhasználói menüben felajánl. Azzal viszont alul-felül hiányzik egy sor.
Arra gondoltam, egy PC-monitor talán tud olyan felbontást, hogy a teljes képtartalom látszani fog. A kártyából csak a három meghajtó színjel jön ki, BNC-s csatlakozón, nincs külön szinkronjel kivezetve. Az eddigi TV-s technikák lekezelték, szinkron és színhelyesen.
Keresek olyan, aránylag egyszerűen megvalósítható áramkört, ami a színjelekről leválasztja a szinkront és meg tudna hajtani egy VGA monitort. Jó lenne valami olyan, ami már valaha megvalósult.