Kedves kollégák!
Erről a gépről,ha lehúzom a wincsit azonnal indul. A chipset(SJTNV) lábain zárlat nincs kis kondikon sem mértem zárlatot,próba wincsi megvolt. Az IC jelentősen nem melegszik.. A SATA port az 5V tápot megkapja. Szerintetek mi lehet a hiba. Lehet esetleg BIOS vagy EC BIOS tartalom hiba. Vagy ki ment a Chipset IC.
üdv.
Üdv!
Egy HP 625-ös notival lenne gondom! A hibajelenség:
Ha rádugom a töltőt akku nélkül, a töltő csati mellett világít a fehér LED!
Ha töltő nélkül beleteszem az akkut, akkor is világít a fehér LED!
Semmilyen egyéb LED nem világít és semmi sem indul a gépben!
Egyik esetben sem kapcsol be! Méregettem már, én eddig egy DC-DC konverterre tippelek, ami a DC tápcsati mellett van az alaplapon, és közvetlenül a CPU hűtő hőcsöve alatt. A hűtője totál el volt dugulva, tehát a hő nem tudott távozni a gépből, és feltételezem, hogy a hűtő túlmelegítette a DC-DC konverter chipet. Hő okozta elszíneződés is látszik a tetején, de azért leolvasható maradt a típusa, és több ilyen is található az alaplapon.
TPCA 8036-H típusú chip van benne, ebay-en láttam, hogy lehet kapni!
DC-DC
Elképzelhető, hogy tényleg ez a hiba, illetve mennyi esélye van, hogy más nem károsodott?
Sziasztok!
Anno vettem itt a tanyán valakitől ezt a gépet.... néhányszor már bekapcsoltam, de "üzemszerű" használatának (kamerát akarok rákötni) csak most jönne el az ideje. Amihez viszont jó lenne kicsit bővíteni azt a két 512-es memóriát ami benne van. Na itt kezdődnek gondjaim... nem tudom milyet lenne érdemes bele rakni. Annyit (ha igaz) sikerült kihámoznom, hogy DDR való bele, (jelenleg is ez van) de kérdés milyen paraméterűek azok amiket még elfogad(na).
Megköszönném a tanácsokat, mert nem szeretnék felesleges kiadásokat magamnak.
Köszönettel: Kiss Z.
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Világos lett számomra, hogy bár lehetséges, nem éri meg a bővítés. A RAM kérdés egy dolog, viszont a processzor gyorsasága, vagyis lassúsága kérdésessé tett minden további ráfordítást, ezért itt lezártnak tekintem a témát.
Köszönettel: Z.
Hello!!
Van egy HP530-am, amit ha kinyitottam, hol adott képet, hol nem. Kábelre gyanakodtam, ezért beszereztem két fajtát.
Szétszedtem, kábeleket nem húztam szét, kipróbáltam, ment rendesen. Utána levettem az eredeti kábelt, és rádugtam az egyiket.
Kipróbáltam nem adott képet. Utána kipróbáltam a másikat is (persze kikapcsolt állapotban), majd rádugtam a tápot, de be sem indult.
Levettem ezt és visszatettem az eredetit, ekkor jelentkezett a probléma, hogy a kijelző teljes fehér színű volt és akárhogyan mozgattam a kábelt, azóta vissza sem jön az eredeti kép. Rádugtam külső monitorra ott szépen adja a képet.
Mi lehetett?? Talán a rossz típusú kábel hazavágta a monitort??!
Javítható valahogy??!
Válaszokat köszönöm!
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!", illetve hasonló, vagy érdektelen információt tartalmazó cím!"
Bár már több mint egy éve tag vagy, kivételesen elnézem a hibás címet, de sürgősen javítsd ki.
Mellesleg nem ártana, ha az adatlapod is kitöltenéd teljesen.
Kalex