Kedves Tanyalakók!
A tanácsotokat szeretném kérni:
A TV sajnos elpukkant, javítása tovább tart, ezért ideiglenesen szeretném a VGA PC monitort használni a TV helyett a SCART kimenetű kábeltv dekóderre csatlakoztatva.
A monitor viszont nem tudja a 15kHz HF és 50Hz VF video jelet közvetlenül feldolgozni, ezért konvertálásra van szükség, vagyis VGA formátumra.
Kérem, ha van valakinek van ötlete/tapasztalata, hogy milyen konvertert érdemes használni, nem túl drágán beszerezni, legyen kedves javasolni valamit.
Jó lenne hang kimenet is, amit az erösítőre tudnék kötni, bár lehet hogy ezt a SCART megcsapolásával valahogy meg tudom oldani.
Mindenki szíves segítségét, hozzászólását előre is köszönöm.
Üdv
Tamás
Sziasztok.
A fent nevezett monitorom a következő jelenséget mutatja egy pár napja: Bekapcsolás után villan 2-3 -at aztán sötétség kb 20-30 percig, majd egy ki-bekapcs után megjelenik a kép és onnantól már működik.Mindezt eljátssza akkor is ha standby-ból indul és akkor is ha a hálózatba visszadugva indítom.Szétszedtem és láttam 2 púpos elkót(1000u 16v).Kicseréltem az összeset de a jelenség nem szűnt meg.Kétféle feszültséget mértem a sec. oldalon: 14.5V és 4.8V.A szinek jók a fényerő megfelelő és mindenre reagál.Ha valaki már találkozott ilyennel kérem ossza meg a tapasztalatait.Köszönöm.
Üdv.
Sziasztok!
A kérdéses monitor bekapcsolás után kb 15-20 másodperc múlva kikapcsol.
Amíg megy, az OSD-s részt kirakja (bemeneti forrás megy hogy nincs jel) aztán kikapcs.
Indulásnál 20W körül vesz fel, háttérvilágítás bekapcsolása után 40W körülre felugrik.
Tápban műszerrel (nem szkóppal mérve) a feszültségek kb jónak mondhatók.
A háttérvilágítás LED-ek jók, világít mindegyik, de ha lehúzva kapcsolom be akkor is ugyanúgy kikapcsol.
Ha a kijelzőpanelt húzom le akkor is ugyanúgy kikapcsol.
Van értelme egy táp átkondizásnak?
Nincsenek felpúposodva, nem mértem még őket.
Samsung szervizt - állítólag - megjárta ott 55eFt-ot mondtak a hozzá való alkatrészre.
Úgy látszik most ilyen hetem van, alapból nem foglalkozom TV/Monitorokkal de 2 nap alatt ez a második.
Köszi,
Krisztián
Sziasztok!
Valószínű nem csak engem érdekelne az LCD monitorok háttérvilágítás üzemidejének lekérdezési lehetősége illetve csőcsere esetén pld. a számláló nullázása.
Gondolom, egyes monitoroknál ez - ha sikerül belépni a szervízmenübe - ez adja magát, de rengeteg tipusnál nem sikerül az adat lekérdezése.
Pld. most kellene tudnom több Proview (Xerox) PS776 LCD monitor "múltját", de rengeteget próbálgatva sem sikerül a szervízmenü belépés.
Amelyik monitor támogatja a DDC/CI-t, ott nem probléma a szoftveres lekérdezés pld. a Monitor Asset Manager progival. Igaz, volt, hogy több éve használt monitor ezen adat 3(!) órát mutatott.
Előre is köszönettel: -sándor-