Hello,
I purchased a Hameg 404-2. It works normally as an analog scope. But what doesn't work is the readout, the display of the numbers and letters on the screen. These are pixelated. I have restored several vintage scopes (Hameg, Tektronix, Leader) but have no experience with this type of scope. Where can I suspect the error, which module is in question? What is the procedure? There is a circuit diagram, but it doesn't really help me. I checked the supply voltages and everything was spot on. Can someone help me? Thank you.
Üdv mindenkinek.
A minap kaptam egy teljesen gyári 2 MHz funkció generátort. A motyó EMG gyártmány,12564/D TR 0458/D Legnagyobb megdöbbenésemre sem a trafó, sem a középső nyomógomb sor, sem a potik nincsenek bekötve! Zsír új az egész kütyü! A probléma az, hogy 12564 rajz van fönt, de a /D nincs. Ez a dög meg nyomokban sem hasonlít a sima 12564-höz. Itt ülök egy gyönyörű gép fölött, aminek a fele gyárilag nincs benne. Ez a kütyü még soha sem volt bekapcsolva és nincs hozzá rajzom! Felteszek róla néhány képet. Ha valaki tud segíteni egy rajzzal azt szívesen venném!
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Weller WSA1 állomás. Eredeti német szép nagy.
Rá lehet mókolni egy HAP-1 Hőléget valahogy?
Próbáltam de nem sikerült... ami hozzá van DSX-80 azt szépen kezeli, de a hap-1-ben tök más cuccok vannak...Laikus...
Na remélem valaki talál erre is megoldást nekem nem ment...
az egyikben "ds80" a betétből csak 2 piros )gondolom ez a füttőszál) 2 kék jön ki )ez nemtom mi "hőmérő" talán no meg a többi de az most nem lényeg.
a hap1-ből 2 piros, 1 kék... TEhát valami nem ok.
máás lehet a hőmérő része és ezért nem kapcsol rá tápot az állomás?
Ha valaki otthon van ebben a témában, jelezzen.
Teszek fel egy WSA-1 képet, sajátom
Meg teszek fel egy WMA-1 belsőt.
A páka levegő része megoldott, mivel az ugyanaz...de a páka vezérlést valahogy meg szeretném oldani.
Előre is köszi mindenkinek! :)
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el"
Szevasztok!
A fenti oszcilloszkópot valamikor magánszemélytől vásároltam, és dolgozott is ez az oszcilloszkóp cirka 10 évet.
Működése közben egy halk sípolás hallatszott, amíg jó volt, most ez a sípolás nem hallatszik.
Sötétben látszik a háttérvilágítás halványan, a széleknél, a kontraszt értéket hiába változtatom, nem lesz ábra rajta.
Nem verettem agyon!
Egyik bekapcsoláskor még működött, a következőben meg ezt a hibás állapotát mutatta.
Arra gondolok, hogy a tápegysége lehet hibás.
Nem találok semmi dokumetációt róla, hogy hogyan lehetne a tápegységet külön beindítani, és megtesztelni.
Kibontottam a tápegységet, hát jól össze volt forrasztgatva még azelőtt, mielőtt még megvásároltam.
Az elkókat végig mértem ESR-re, mind jónak mutatkozott, nem szedtem ki egyenként, ez nem lenne annyira egyszerű, mert kétoldalas a NYÁK-ja furatgalvánokkal.
A tranzisztornak vélhető 3 lábúakat végignéztem multiméterrel, dióda vizsgálóval, nem találtam köztük zárlatosat.
A diódákat is néztem, jóknak mutatkoztak.
Itt elfogyott a "tudományom".
Jó lenne megjavíttatni, ha lehetne emberi áron, és persze megbízható kolléga által, hirdeti is valaki magát az olx-en oszcilloszkóp javításra, de így ismeretlenül, referencia nélkül meggondolnám.
Ha tudna valaki megbízható helyet, ahol megjavítanák, kérem a segítségét.
Köszi szépen!
Üdv.: Pista.