Sziasztok!
A csatolt képen látszik egy DIP18 tokban lévő 18 lábú feltehetően PWM szabályozó IC. A típusa ismeretlen.
A rajzból tippek kellenének, hogy melyik IC lehet ez.
Sziasztok!
Most került hozzám ez a töltő, az akkuval együtt hozták. Belemérve a 2A-es biztosíték szakadt, és az egyik fet zárlatos, és egyik ellenállás szakadt. A fetnek a száma kellene mert egy ragasztóval megvan kenve így nem látszik a felírat rajta. Valakinek rajza lenne erről ? teszek fel képet !
Nagyon belenyúltam egy ilyen "beállításba". Vásároltak nálam egy Strong DVB-T beltérit, de megkértek hogy ugyan már vigyem ki nekik a helyszínre. Az üzletemben lehangoltam a készüléket, minden adót megtalált ami szabadon fogható ( a többit is 'látta', persze nem lehet kártya nélkül nézni őket) .
Kivittem a vevőhöz, rákötöm a TVre : semmi. nagyon régi volt az antennájuk (lepke), hát cseréljük le.
Lecseréltem (ez is lepke a SALtól , rá van írva a DVB-t adások vételéhez ajánlva) ....semmi. Akkor szakadt talán a koax? lecseréltem,( 3X árnyékolt koax) na ezzel már lett valami vétel, de: a 61 as sávban csak a TV2 és RTL klub műsorát lehetett nézni a vevőnél, a 62-es sávban adják a HD adásokat M1-M2-duna1-2 (legalábbis itt Kaposváron), ezeket egyáltalán nem látta a beltéri egység.
Az üzletem és a vevő között kb 2 km a távolság, egyszerűen nem értem mi a gond. A 61 es sávot 70-80% os jelszinttel lehet befogni, a 62-t 0 %ban, (mármint a vevőm hétvégi házában). Az üzletemben mindegyiket 80%ban. Bár van köztünk egy domb, talán ez az oka. Körbeforgattam az antennát, mindenfelé próbáltam újrahangolni, semmi eredmény, csak ezen az egy frekvencián volt adás (794 Mhz). De hogy én mégegyszer nem mászok fel arra 10 méter magas árbocra az tuti.
Üdwözlet mindenkinek !
Engem üldöz a sors, már megint egy faramuci problémával...
Nevezetesen egy Kenwood TK-278M kézirádió nem akar adatot mozgatni adatkábelen.
A PC-vel való összeköttetés után a rádió kiírja az lcd-re a " PC " feliratot, de ezen kívül nem történik semmi.
A programozó kábel hibátlan, gyári. Próbáltam a port sebességét csökkenteni, próbáltam már 286-os gépet is, többféle OP-rendszert de eredménytelenül.
A programozó software is gyári.
Elméletileg lehetne a rádiót a saját klaviatúrájáról is programozni, de azt az előző programozásnál szoftweresen letilthatták. Magyarul nem reagál a gombokra.
Sajna PC kapcsolat nélkül még tesztelni sem tudok.
Valami ötlet kéne....
Köszönöm !