Sziasztok!
Van egy HomEntry HE60AS-02 típusú garázskapu mozgatóm, távkapcsolók nélkül. Nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e venni hozzá távvezérlőt, mert nem tudom hogy teljesen jó-e. Áram alá helyezéskor behúz egy relé, és bekapcsolja a világítást, majd a leírásának megfelelően, 2,5perc után kikapcsolja. Villog egy zöld led a panelon. Ha a leírás szerint megnyomom a programozó gombot, akkor 30mp-ig világít, majd újra villog. Van egy com bemenete, ahol elvileg manuálisan vezérelni lehetne, de sima rövidre zárásra nem reagál, igaz, nem tudom hogy az oda tartozó nyomógomb csak egy nyomógomb, vagy valami más lenne, mert az sincs, de elvileg világítana is. Az a nagy kérdés, hogy kinéztem egy olcsó távkapcsolót, de nem tudom hogy érdemes-e megvenni. Egyrészt nem tudom hogy él-e a vezérlés, másrészt az adónál 433mhz-t írnak, a vevőn meg 433,92 szerepel. Bővebben: Link Rádiós műszerezettség és távkapcsoló nélkül hogy tudom kideríteni, hogy egyáltalán működik-e a készülék?
Üdv:
Lacabá
Sziasztok!
Egy érdekes hibával nem jutok igazán dűlőre. Digi társkártyás előfizetés, hyundai beltéri (asszem), ezüst szinű, megtört előlapos, a társ nézőnél "egér"-távirányító.
A "fő"-nézőnél semmi gond, tökéletes a kép. A "társ"-nézőnél túlnyomórészt fekete-fehér. Arányaiban kb 2-3 hét ff, aztán 1-5nap színes. Ha a társ-tv antenna kimenetére dugom a fő-tv-t, akkor azon szines, ha visszadugom rá a társ-tv-t megintcsak ff. Koaxot átmértem, szigetelésre, rövidzárra jó. A társ-tv-n a helyi kábeltv jó, szines.
Társ-tv-n nézem a digit, ff. Tv-nek a menüjébe lépek, hogy közben látom a digi képét is, akkor a menü színes, a kép alatta ff. Ha a digi menüjébe lépek, akkor a digi menüje is ff. A tv egy Thomson szerkezet, kb 3-4 éves lehet, de a pontos tipusát nem tudom.
A "fő"-tv-vel ugyanebben az időben nézve az adást, a beltéri csatlakozójáról színes a kép.
Amikor kimentem a hibára, akkor éppen szines volt a digi. Azonban, amikor kikapcsoltam a távirányítóval a digit, majd újra be, utána már csak ff maradt. Most is úgy nézik. A kép egyébként éles, jó jelszinttel, de nem mondhatom teljesen tisztának, talán mintha lenne egy kis interferencia jellegű dolog a képen. De nagyon halványan!
Mióta társkártyás előfizetésük van, azóta meg van ez a hibajelenség. Azóta már kétszer cseréltek digi beltérit, ez most a harmadik. Elmondásuk szerint, csere után 1-1,5 hónapig jó minden, aztán egyszer csak ff lesz a világ.
Találkozott már valaki ilyen hibával?
Köszi!
Üdv!
Imre
Sziasztok!
Van nekem 2 db
ilyen 9W-os uv csövem.
Na ezt beleraktam egy asztali lámpába amiben a fojtótekercs benne van, gyújtó az nincs.
Viszont ez a cső meg sem nyekken, előtte is 9W os volt benne, csak nem UV.
Ja a csövek 2 kivezetésesek, így elvileg benne van a gyujtó.
Akkor viszont mi a bánatért nem működik?
Üdv Krisz
Sziasztok!
Egy másik listán már feltettem ezt a kérdést, sajnos nemsok válasz érkezett :-( Megpróbálom it is... hátha...
Van nekem egy gagyi GK-600 (kinai) vezetéknélküli fejhallgatóm.
A bele majdnem pontosan így néz ki:
http://www.circuits.8m.com/Fm-radio.htm
Itt mindjárt e legfelső varicap hangolású rajz. Annyi a különbség, hogy
nálam még a bemenet és az antenna között van egy sima földelt emiteres
erősítő 1 tranzisztorra. (bázisra kondin keresztül antennajel, és a
kollektorról egy kondin át az IC bemenetére.) A szűrő már ugyan az ami a
rajzon. A problémám. Bekapcsolás után nem találja meg az adó oldalát, és
az egyéb FM adókat. Most jön a csavar. Ha LEKÖTÖM a kb. 20 cm-es
botantennát, akkor minden adó előkerül, és működik. Természetesen így
nincs "tartaléka" ezért mozgásra elmászik, illetve kicsit zajos a hangja
(gondolom az FM limiter még nem él.) Az elkókat cseréltem benne. Aki
jobban ért a nagyfrekihez kérem súgjon nekem pár tippet.
Itt van egy kép róla:
http://img.diytrade.com/cdimg/410919/3642059/0/1179360571/Wireless_Headphone_GK-600.jpg