Sziasztok Kollégák!
A napokban belefutottam két Indesit gép hasonló hibájába. Először egy mosógéphez hívtak, ami nem pörgette fel a dobot centri programnál, csak rendezgette a ruhákat. (üres dobbal sem.) Úgy gondoltam, hogy a motor áramfelvétele nem tetszik az elektronikának. Kicseréltem a reléket és a kondikat a panelon. A meglepetés az összeszerelés után ért. A programokat ki lehet választani, de a start gombot benyomva csak az ajtóreteszt zárja le, ezt jelzi is, de semmi mást nem csinál.
Aztán egy Indesit mosogatógéphez hívtak, Egy belső cső volt kilyukadva, ahol csepegett a víz és ez hamar megemelte az úszót. A csövet kicseréltem, de a próbánál hasonló dolgokat tapasztaltam. Kiválaszthatóak a programok, de az indítás után jelzi, hogy elindult a program, számolja vissza az időt, de az égvilágon semmit nem csinál. Mindkét gép abból az időből származik, amikor már az Indesitet megvette a Whirlpool. Mindkét panel hasonló kinézetű. Pl: a nagyfrekvenciás trafó ki van emelve, mintha gólyalábakon állna. A mosogatógép néhány próbálkozás után elindult, de 2-3 mosogatás után ismét a fent leírt módon viselkedik.
A kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már valaki ezeknél az új generációs Indesit (Whirlpool) paneloknál ilyen hibával és ez hogyan orvosolható?
A mosógép BWSA61253 A panel kódszáma 21501381600
A mosogatógép DFG15B1 A panel kódszáma 21501213502
Üdv:
NA
Jó éjt Mindenkinek! Állítólag egy pukkanás után produkálja ezt. Látott már valaki ilyet, netán van itt a tanyán ezekhez a gépekhez hibakódtáblázat?
Megfejtés. Ajtózár átütött. Csere. Panelon triak, varisztor, zárlatos dióda és két smd ellenállat csere. És már müxik is.
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni eme remek masinához....
A gép konkrétan semmit sem csinál.. Nem kapcsol be, ledek nem világítanak..Se kép,se hang..
220 V beérkezik a vezérlő panelra.. A következő pár diódáíg és ellenállásig még képben vagyok,(ezek jók) de utána elveszek az elektronika világában..
No persze hozzátartozik a dologhoz, hogy a gép csapágyas,és szimmeringes. A rozsdás vizet szépen körberakta a gép belsejében. A vez.panelra is jutott, de sem égés, sem egyéb sérelmi nyom nem látható.. SMD panelról vab szó. Bitron gyártmány. Ha valaki segíteni tudna, azt megköszönném...
Üdv Mindenki!
Hozzám került javításra egy WITP 102 tipusú mosógép. A hibajelenség az volt, hogy a hálózatra kapcsolva elkezd villognia 4. LED, (CSAK az a LED!) de nem úgy mint hiba esetén, hanem sokkal gyorsabban. Kikapcsolni, elindítani nem lehet. Ez a hiba a kondenzátorok cseréjével megoldódott.(C20 470uF/10V cseréje után javult meg) Most már működik, de a LED alkalmanként elkezd ugyanúgy villogni(A gép ezalatt is működik).
Mi okozhatja ezt? (F01? De akkor miért nem villog az ajtózár LED is?? Amellett a motor is szépen dolgozik.
Ezen kívül ami még szépséghibája, hogy az ajtózár reteszelése igen lomha és akadozik .Volt úgy, hogy 15 perc után is csak nehezen akart kioldani. Talán összefügg a két dolog?
A véleményeket, válaszokat előre is köszönöm!
A